02:38|دوشنبه, فروردین 27 ,1403
تاریخ انتشار: 07 آبان 1402 - 12:10
کد خبر: 18484

۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال کالای قاچاق در مرزهای آذربایجان‌غربی کشف شد

فرمانده مرزبانی آذربایجان‌غربی با اشاره به اجرای طرح کنترل نوار مرزی در استان گفت: مرزبانان استان در یک عملیات توانستند کالاهای قاچاق به ارزش ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال کشف و پنج نفر را در این خصوص دستگیر کنند.
۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال کالای قاچاق در مرزهای آذربایجان‌غربی کشف شد

سردار محمد احمدی افزود: در قالب این عملیات، مرزبانان به چند خودروی عبوری در پایانه مرزی مشکوک شده و آنها را مورد بازرسی قرار دادند.
 

وی اضافه کرد: در بازرسی از این خودروها، یک هزار و ۲۶۰ عدد محلول تزریقی، بیش از ۲ هزار قرص، ۲ هزار و ۶۲۰ لیتر سوخت، یک هزار و۵۰۰ قوطی تن ماهی، ۱۰۰ عدد تور ماهیگیری و ۳۰ متر تور کششی، ۱۱۰ کیلوگرم شکر، ۶۹ کیلوگرم چای، ۸۵ کیلوگرم برنج، ۳۲ کیلوگرم قند، ۱۳ کیلوگرم روغن مایع و ۱۳ هزار نخ سیگار قاچاق کشف و ضبط شد.
 

فرمانده مرزبانی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی کالاهای کشف شده را ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برآورد کرده اند، ادامه داد: در این زمینه، پنج متهم دستگیر و ۶ دستگاه خودرو نیز توقیف و تحویل مراجع قضایی شد.
 

سردار احمدی تاکید کرد: قاچاقچیان و متجاوزان بدانند که مرزنشینان و مرزبانان مقتدرانه با هرگونه تخلف و بی نظمی در مرز مقابله و برخورد می کنند.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید