11:06|شنبه, خرداد 05 ,1403
تاریخ انتشار: 08 خرداد 1402 - 11:50
کد خبر: 18341

نرخ جدید عوارض وسایل نقلیه عبوری از پل میانگذر دریاچه ارومیه ابلاغ شد

رییس اداره هماهنگی حمل و نقل اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: نرخ عوارض جدید خودروها برای عبور از پل میانگذر دریاچه ارومیه در راستای اجرای ماده ۳۴ آیین نامه اجرایی قانون احداث پروژه‌های عمرانی بخش راه و ترابری و بر اساس اعلام شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ابلاغ شد.
نرخ جدید عوارض وسایل نقلیه عبوری از پل میانگذر دریاچه ارومیه ابلاغ شد

واحد اسلامی تبار، رییس اداره هماهنگی حمل و نقل اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه این نرخ بطور میانگین حدود ۲۰ درصد برای همه خودروها افزایش یافته است، افزود: افزایش تعرفه بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی بوده که از آبان سال ۱۳۹۹ مسوولیت نگهداری پل میانگذر دریاچه ارومیه به این اداره کل واگذار شده است.
 

وی با بیان اینکه پارسال عوارض عبور از این پل هیچ افزایشی نداشته است، اضافه کرد: براساس نرخ جدید عوارض عبور خودروی سواری ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان، وانت بار ۱۲ هزار و ۵۰۰، مینی بوس ۱۰ هزار تومان، کامیونت ۱۹ هزار تومان، اتوبوس ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان، کامیون ۲ محور ۲۵ هزار تومان، کامیون سه محور ۳۷ هزار و ۵۰۰ تومان و تریلی ۵۰ هزار تومان تعیین شده است.
 

اسلامی تبار با اشاره به اینکه از محل درآمدهای عوارض عبور از پل میانگذر پنج درصد بابت حق الزحمه خدمات پلیس آزاد راه و ۱۵ درصد بابت هزینه تعمیر و نگهداری پل اختصاص دارد، ادامه داد: ۳۵ میلیارد ریال از محل درآمدهای حاصل از عوارض پل میانگذر دریاچه ارومیه طی سال گذشته برای نگهداری آن هزینه شده است.
 

رییس اداره هماهنگی حمل و نقل اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: پیش بینی شده که امسال نیز ۷۵ میلیارد ریال اعتبار برای نگهداری پل میانگذر دریاچه ارومیه از همین محل تامین و هزینه شود.
 

اسلامی تبار اظهار کرد: پل شهید کلانتری با یک هزار و ۷۱۰ متر طولانی‌ترین و بزرگترین پل ساخته‌ شده در ایران است که بر روی دریاچه ارومیه ساخته شده و فاصله میان ۲ شهر تبریز و ارومیه را به حدود ۱۳۵ کیلومتر کاهش داده‌ است. / ایرنا

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید