01:17|یکشنبه, تیر 24 ,1403
تاریخ انتشار: 04 اردیبهشت 1402 - 11:12
کد خبر: 18319

طرح دارویار به علت کمبود اعتبار، کامل اجرا نمی‌شود

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با انتقاد از تامین نشدن اعتبار نیاز دارویی کشور، گفت: طرح دارویار به علت نبود اعتبار بودجه‌ای لازم، کامل اجرایی نشد و بر اساس این، شاهد بروز مشکلاتی در حوزه دارویی هستیم.
طرح دارویار به علت کمبود اعتبار، کامل اجرا نمی‌شود

به گزارش سرویس اجتماعی باریش نیوز، به نقل از خانه ملت، همایون سامه یح نجف آبادی درباره بالا بردن تعهدات بیمه‌ای و پوشش همگانی بیمه در جهت کاهش پرداختی از جیب مردم، گفت: با اجرایی شدن طرح دارویار انتظار می‌رفت بسیاری از نابسامانی‌ها در حوزه دارو رفع شود، اما به دلیل وجود مشکلات، حمایت‌های لازم صورت نگرفته است.
 

وی ادامه داد: داروخانه‌های کشور همکاری لازم را داشته و طرح بیمه را با همان شرایط قبلی پذیرفته اند تا فشاری به بیماران وارد نشود، امیدواریم بازپرداخت بیمه‌ها به مراکز طرف قرار آن‌ها بسیار سریع‌تر انجام شود.
 

نماینده مردم کلیمیان در مجلس یازدهم با اشاره به وابستگی صنعت داروی کشور به بیمه‌ها، یادآور شد: نه تنها داروخانه‌ها بلکه صنعت دارویی کشور وابسته به بیمه‌ها هستند؛ یعنی اگر بیمه‌ها مطالبات داروخانه‌های کشور را پرداخت نکنند، بالطبع پرداختی داروخانه‌ها به شرکت‌های پخش، وصول نخواهد شد. 

 
سامه یح نجف‌آبادی در مورد اعتبارات در نظر گرفته شده برای اجرای طرح دارویار، ادامه داد: اعتبارات اختصاص داده شده کفاف اجرای طرح دارویار را نمی‌دهد و این مسئله به وزارتخانه بهداشت و درمان باز می‌گردد، نمایندگان در این راستا تذکرات لازم و کافی را داده‌اند، اما با این اعتبارات بودجه‌ای در نظر گرفته شده، نه تنها مشکلات دارویی کشور کمتر نمی‌شود حتی بیشتر هم خواهد شد.

 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، در خصوص پرداخت تعهدات بیمه‌ای توسط دولت برای پای کار آوردن آن‌ها در جهت حمایت دارویی، اظهار داشت: امیدواریم هر چه سریع‌تر این تعهدات توسط دولت به سازمان‌های بیمه گر پرداخت شود.

 
نماینده مردم در مجلس یازدهم در مورد شانه خالی کردن بانک‌ها در پرداخت تعهدات به داروسازان، خاطر نشان کرد: جلساتی را در مجلس برای رسیدگی به این مسئله در دستور کار قرار دادیم، اغلب بانک‌ها در اجرای تعهداتشان در مورد حمایت از شرکت‌های داروسازی کوتاهی داشته‌اند، باید اقدامات مثمر ثمری در این راستا شکل بگیرد.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید