01:52|دوشنبه, خرداد 28 ,1403
تاریخ انتشار: 30 اردیبهشت 1403 - 12:35
کد خبر: 18784

جام زرین حسنلو نقده در موزه ارومیه رونمایی شد

به مناسبت هفته میراث‌فرهنگی جام زرین حسنلو نقده با حضور مسئولان در موزه باستان‌شناسی ارومیه رونمایی شد.
جام زرین حسنلو نقده در موزه ارومیه رونمایی شد

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ به‌مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث‌فرهنگی، جام زرین حسنلو نقده با حضور رضا ابراهیمی، معاون سیاسی و اجتماعی استاندار، مرتضی صفری، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، ناصر حجازی‌فر، مدیرکل صداوسیما، سعید شهند، مدیرکل حفاطت محیط زیست آذربایجان غربی، مظفر عباس‌زاده، رئیس دانشکده معماری، شهرسازی و هنر دانشگاه ارومیه و تعدادی دیگر از مسئولان در موزه باستان‌شناسی ارومیه رونمایی شد. 
 
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در این مراسم اظهار کرد: دولت سیزدهم عنایت ویژه‌ای به موضوع ایجاد زیرساخت‌ها برای ایجاد موزه و توسعه گردشگری انجام شده و در این راستا توسعه موزه باستان‌شناسی ارومیه نیز یک ضرورت است، تا بتوانیم اشیای زیادی به نمایش بگذاریم. 
 
رضا ابراهیمی افزود: به‌نمایش گذاشتن جام حسنلو نقده در موزه ارومیه نیز قابل تقدیر بوده چرا که باعث می‌شود مردم با هویت و تاریخ گذشتگان خود آشنا شوند و برای آنها که امکان بازدید از این جام در موزه ملی تهران را ندارند این فرصت به مدت دو هفته فراهم شده است. 
 
او ادامه داد: از آنجایی که جام حسنلو متعلق به شهر نقده بوده از فرماندار و شهردار نقده نیز درخواست می‌شود شرایطی را برای مردم این شهرستان فراهم کنند تا بتوانند از این جام در موزه ارومیه بازدید داشته باشند.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید