01:40|دوشنبه, خرداد 28 ,1403
تاریخ انتشار: 28 اردیبهشت 1403 - 13:39
کد خبر: 18782
موفقیت فنی سازمان ملی استاندارد ایران در ارزیابی همترازی

موفقیت فنی سازمان ملی استاندارد ایران در ارزیابی همترازی

براساس اعلام اتحادیه تایید صلاحیت آسیا - اقیانوسیه(APAC) ، مرکز ملی تأیید صلاحیت ایران در ارزیابی همترازی با کسب 97 درصد رای مثبت (از مجموع 61 رای، 54 رای مثبت و 5 رای ممتنع) موفق به تمدید و افزایش عضویت کامل خود در این اتحادیه شد.
موفقیت فنی سازمان ملی استاندارد ایران در ارزیابی همترازی

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد آذربایجان غربی و به نقل از روابط عمومی سازمان ملی استاندارد ایران: براساس اعلام اتحادیه تایید صلاحیت آسیا - اقیانوسیه(APAC) ، مرکز ملی تأیید صلاحیت ایران در ارزیابی همترازی با کسب 97 درصد رای مثبت (از مجموع 61 رای، 54 رای مثبت و 5 رای ممتنع) موفق به تمدید و افزایش عضویت کامل خود در این اتحادیه شد.

دکتر وحید موسی پور مدیر کل استاندارد استان پیروزی مرکز ملی تأیید صلاحیت سازمان ملی استاندارد ایران را در این ارزیابی بین المللی به هم استانی های عزیز و همه ذی نفعان تبریک گفت.

مدیر کل استاندارد آذربایجان غربی در ادامه با تصریح بر اینکه: به لطف الهی این موفقیت بعد از گذشت سه دهه با تلاش همه همکاران خدوم در مرکز ملی تأیید صلاحیت ایران به وقوع پیوسته است؛ تأکید کرد: این فجر فنی نه تنها زمینه ساز جهش تولید خواهد شد بلکه در تقویت اقتصاد نقش تعیین کننده ای دارد.

دکتر وحید موسی پور بیان کرد: با موفقیت نظام تأیید صلاحیت ایران در ارزیابی همترازی؛ از این پس نتایج آزمون، بازرسی و گواهی های صادره توسط نهادهای ارزیابی انطباق با اعتبار این مرکز مورد پذیرش جامعه جهانی خواهد بود.

وی گفت: نظام تأیید صلاحیت ایران پس از 26 سال در شرایط سخت و شکننده تحریمی با عضویت در اتّحادیۀ بین المللی تأیید صلاحیت آسیا – اقیانوسیه، زمینه ساز جهش تولید شده است.

مدیر کل استاندارد استان اذعان داشت: نهادهای اعتبار بخشی و تأیید صلاحیت در دنیا اهدافی چون حذف موانع فنی، حذف آزمون و بازرسی مجدد یک محصول یا خدمت برای ورود به بازارهای بین المللی را دنبال می کنند؛  این امر زمان و هزینه را برای تجار و صاحبان صنایع به حداقل کاهش می دهد.

نتایج آزمون نهادهای بازرسی و آزمایشگاههای تأیید صلاحیت شده توسط مرکز ملی تایید صلاحیت ایران، مورد وثوق مجامع بین المللی در 110 کشور است.

تجار و صادرکنندگان ایرانی برای اثبات تطابق کیفیت کالاهای خود با الزامات کشور مقصد می توانند از خدمات نهادهای ارزیابی انطباق مستقر در ایران استفاده نمایند.

موفقیت در ارزیابی همترازی مرکز ملی تأیید صلاحیت ایران نه تنها زمینه ساز جهش تولید خواهد شد بلکه در تقویت اقتصاد نقش تعیین کننده ای را دارد و سبب گشایش درهای بازارهای جهانی برای کشور عزیزمان می شود.

این تحول فنی و اقتصادی برای تولید کنندگان، تجار و بازرگانان اطمینان از پذیرش محصولات و خدمات خود در کشورهای مختلف را به همراه دارد و از مزایای دسترسی به بازارهای جهانی بهره مند می شوند.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید