00:37|دوشنبه, خرداد 28 ,1403
تاریخ انتشار: 12 اردیبهشت 1403 - 11:24
کد خبر: 18767

مسجد جامع ارومیه قابلیت جهانی شدن را دارد

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: پرونده مساجد کشور برای ثبت در میراث جهانی تهیه می‌شود که مسجد جامع ارومیه نیز قابلیت قرارگیری در این فهرست را دارد.
مسجد جامع ارومیه قابلیت جهانی شدن را دارد

جواد واحدی، معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به‌همراه مرتضی صفری، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی در ادامه سفر خود به ارومیه از مسجد جامع این شهرستان بازدید کردند.
 
معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در این بازدید اظهار کرد: مسجد جامع ارومیه یکی از شاهکار‌های معماری ایرانی_اسلامی بوده و گچ‌بری شبستان این مسجد در نوع خود بی‌نظیر است.
 
جواد واحدی افزود: در یک سال گذشته اقدامات زیادی برای مرمت و احیای مسجد جامع ارومیه انجام شده است که جای تقدیر دارد و امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته باشد.
 
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی هم در این بازدید خاطرنشان کرد: فاز اول ساماندهی مسجد جامع ارومیه با همکاری شهرداری با اعتباری بالغ بر۴.۵ میلیارد تومان اعتبار انجام شد.
 
مرتضی صفری اظهار کرد: طرح احیای مسجد جامع ارومیه نیزبا همکاری دانشکده معماری دانشگاه ارومیه آماده شده و امسال نیز ۱۰ میلیارد تومان برای این پروژه اختصاص یافته است.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید