23:52|سه شنبه, تیر 26 ,1403
تاریخ انتشار: 29 فروردین 1403 - 21:53
کد خبر: 18755
استاندار آذربایجان‌غربی:

ارتش جمهوری اسلامی ایران یکی از ارتش‌های قدرتمند منطقه است

استاندار آذربایجان غربی ارتش جمهوری اسلامی ایران را یکی از ارتش‌های قدرتمند منطقه عنوان کرد و گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران در سال‌های اخیر رزمایش‌های مقتدرانه و ماندگاری را در منطقه شمال غرب در مقابله با تحرکات دشمنان انقلاب اسلامی انجام داده است.
ارتش جمهوری اسلامی ایران یکی از ارتش‌های قدرتمند منطقه است

محمدصادق معتمدیان صبح امروز در آیین رژه نیرو‌های مسلح استان که به مناسبت گرامیداشت روز ارتش برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و شهدای حرم و امنیت به ویژه شهدای ارتش جمهوری اسلامی ایران، افزود: شهدای ایران اسلامی با نثار خون خود درخت تنومند انقلاب اسلامی را آبیاری کرده و امنیت پایدار را برای ایران اسلامی به ارمغان آوردند.

 وی همچنین با تبریک روز ارتش جمهوری اسلامی ایران به دلاوران ارتش جمهوری اسلامی ایران و به ویژه ارتشیان دلاور آذربایجان غربی، خاطرنشان کرد: ۱۹ بهمن ۱۳۵۷ نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی بوده و در آن تاریخ نیرو‌های متعهد و انقلابی ارتش و دلیرمردان نیروی هوایی با آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام راحل تجدید میثاق کردند.

استاندار آذربایجان غربی به نقش ارتش جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با گروهک‌ها و ضدانقلاب در دوران پیروزی انقلاب اسلامی نیز اشاره کرده و افزود: در روز‌های آغازین انقلاب اسلامی که گروهک‌های ضدانقلاب بر علیه مردم و انقلاب اسلامی توطئه‌های خود را آغاز کرده بودند، ارتش جمهوری اسلامی ایران در شمال غرب کشور و کنار دیگر نیرو‌های انقلابی و مردمی در دفاع از انقلاب اسلامی و مقابله با ضدانقلاب جانفشانی کردند.

معتمدیان همچنین با اشاره به نقش نیرو‌های دلاور ارتش جمهوری اسلامی ایران در اجرای موفق عملیات‌های دوران دفاع مقدس، اضافه کرد: نیرو‌های جان برکف ارتش جمهوری اسلامی ایران در کنار نیرو‌های مردمی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در دوران دفاع مقدس با ایثارگری و فداکاری نقش موثری در پیروزی ایران اسلامی داشتند. 

وی در ادامه تشکیل قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) را نقطه عطفی در همکاری بین ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه عنوان کرده و افزود: قرارگاه همیشه پیروز و سرافراز حمزه سیدالشهدا (ع) امروز نقش مهمی در دفاع از امنیت کشور و دفاع از مرز‌های شمال غرب کشور بر عهده دارد.

استاندار آذربایجان غربی عملیات وعده صادق را نیز یکی از عملیات‌های افتخارآفرین و تاریخی عنوان کرده و یادآور شد: این عملیات مصداق عینی همدلی و همکاری نیرو‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع از کیان اسلامی است.
 
معتمدیان همچنین با بیان اینکه در دوران صلح خدمات شایانی از ارتش جمهوری اسلامی ایران شاهد بودیم، افزود: نمونه عینی این موضوع، بسیج تمامی امکانات ارتش در کمک‌های مومنانه به نیازمندان و ارائه تجهیزات پزشکی و درمانی، ایجاد بیمارستان‌های صحرایی در کمک به مردم در دوران مبارزه با بیماری کرونا و همچنین در کمک به مردم در بلایای طبیعی و به ویژه زلزله زدگان شهرستان خوی می‌باشد. 

 وی در ادامه پیام روز ارتش را پیام صلح و دوستی و هشدار به کسانی عنوان کرد که به دنبال ناامنی در منطقه هستند و اظهار داشت: دشمنان ایران اسلامی پیام اقتدار عملیات وعده صادق را دریافت کردند؛ عملیاتی که تراز جدیدی از توان نظامی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران را در سطح بین المللی به نمایش گذاشت. 

استاندار آذربایجان غربی در پایان از تلاش‌های مجموعه نیرو‌های مسلح از جمله ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی و مرزبانی، نیرو‌های امنیتی و مجموعه دستگاه قضایی که در تامین امنیت پایدار منطقه ایثارگری و جانفشانی و مجاهدت می‌کنند قدردانی کرده و افزود: آذربایجان غربی یکی از استان‌های امن کشور بوده و شتاب در پیشرفت و توسعه استان، مدیون ایثارگری‌های نیرو‌های مسلح و امنیت پایدار در سایه نثار خون شهدا می‌باشد.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید