02:08|دوشنبه, خرداد 28 ,1403
تاریخ انتشار: 26 فروردین 1403 - 22:03
کد خبر: 18751

درس عبرت‌آموز نیروهای مسلح ایران به دشمن صهیونیستی

رئیس جمهور در پیامی نوشت: فرزندان غیور و دلاور ملت ایران در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با همکاری و هماهنگی همه بخش‌های دفاعی و سیاسی کشور، صفحه جدیدی از تاریخ اقتدار ایران را رقم زدند.
درس عبرت‌آموز نیروهای مسلح ایران به دشمن صهیونیستی

 آقای رئیسی در پی عملیات تاریخی، مقتدرانه و پیروزمندانه نیرو‌های مسلح کشورمان که در پاسخ به اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی علیه اهداف و منافع جمهوری اسلامی ایران، به‌خصوص حمله نظامی ۱۳ فروردین امسال علیه بخش کنسولی سفارت کشورمان در دمشق، تمهید و عملیاتی شد، در پیامی نوشت: شب گذشته، فرزندان غیور و دلاور ملت ایران در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با همکاری و هماهنگی همه بخش‌های دفاعی و سیاسی کشور، صفحه جدیدی از تاریخ اقتدار ایران را رقم زدند و درس عبرت‌آموزی به دشمن صهیونیستی دادند.

متن کامل این پیام به شرح زیر است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
ملت بزرگ و سربلند ایران؛
 
شب گذشته، فرزندان غیور و دلاور شما در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با همکاری و هماهنگی همه بخش‌های دفاعی و سیاسی کشور، صفحه جدیدی از تاریخ اقتدار ایران را رقم زدند و درس عبرت‌آموزی به دشمن صهیونیستی دادند. تنبیه متجاوز که وعده صادق رهبر مقتدر و حکیم انقلاب اسلامی بود، محقق شد.
 
نیرو‌های مسلح سرافراز جمهوری اسلامی ایران در اقدامی قاطع، اهداف نظامی و متعلق به رژیم اشغالگر صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین را آماج عملیات ترکیبی خود قرار دادند.
 
این تدبیر دفاعی که در چارچوب حق ذاتی دفاع مشروع از ایران عزیز بود، در پاسخ به اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی علیه اهداف و منافع جمهوری اسلامی ایران، خصوصاً حمله نظامی مورخ ۱۳ فروردین ۱۴۰۳ آن رژیم علیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق ـ که منجر به شهادت جمعی از دلاوران نامدار کشورمان گردید ـ تمهید و عملیاتی شد. پیام عملیاتی ترکیبی شب گذشته، برای امت اسلامی، اقتدار و بازدارندگی و برای دشمنان بشریت، ترس و خواری بود.
 
جمهوری اسلامی ایران در شش ماه گذشته و به‌خصوص ۱۰ روز اخیر از همه ابزار‌ها و امکانات منطقه‌ای و بین‌المللی برای جلب توجه جامعه بین‌المللی نسبت به خطرات مهلک مترتب بر بی‌عملی شورای امنیت سازمان ملل در برابر قانون‌شکنی‌های مستمر رژیم صهیونیستی استفاده نکرد، اما متأسفانه شورای امنیت، تحت تأثیر و نفوذ آمریکا و برخی دیگر از حامیان رژیم صهیونیستی، از عمل به وظایف خود باز مانده است.
 
اقدام حکیمانه و مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران در دفاع از تمامیت، حاکمیت و منافع ملی خود، گامی در جهت تنبیه متجاوز و ایجاد ثبات در منطقه بوده است. اینک، جمهوری اسلامی ایران با درایت و هوشمندی، در گام اول، برخی از پایگاه‌های نظامی رژیم اشغالگر و ضد امنیت و ثبات را هدف عملیات پهپادی و موشکی خود قرار داد.
 
جمهوری اسلامی ایران، صلح و ثبات منطقه پیرامونی را لازمه امنیت ملی خود می‌داند و برای اعاده و حفظ صلح و ثبات از هیچ کوششی فروگذار نکرده است و نمی‌کند. امروزه برای هر ناظر منصفی، کاملاً روشن شده است که اقدامات رژیم صهیونیستی به عنوان یک موجودیت اشغالگر، تروریستی و نژادپرست ـ که خود را مقید به هیچ قاعده و هنجار حقوقی یا اخلاقی یا انسانی نمی‌داند و در ۶ ماه گذشته، کارزار نسل‌کشی فلسطینیان و ناامن‌سازی بیشتر منطقه و جهان را با حمایت همدستانه آمریکا و برخی دیگر از کشور‌های غربی به پیش برده است ـ تهدید فوری و مستمر علیه صلح و امنیت منطقه است.
 
قدرت جمهوری اسلامی ایران، قدرت امنیت‌ساز و در خدمت دفاع از منافع کشور‌ها و ملت‌های منطقه است. جمهوری اسلامی ایران در پیشبرد سیاست همسایگی و ارتقای دوستی و همکاری با کشور‌های همسایه، مصمم است.
 
مردم منطقه از هر کیش و مذهب و مرامی، شایسته زندگی در صلح و آرامش هستند، اما متأسفانه شرارت‌های رژیم اشغالگر و توسعه‌طلب و برتری‌طلب، چند دهه، مردمان منطقه ما را از این نعمت، محروم ساخته است.
 
«مقاومت» کلیدواژه‌ای است که برای احیای صلح و امنیت در منطقه و نفی اشغالگری و تروریسم از هر نوع آن؛ جمهوری اسلامی ایران، ریشه بحران در منطقه را نسل‌کشی و خشونت‌طلبی رژیم صهیونیستی، ارزیابی می‌کند و برای حفظ ثبات و امنیت در منطقه از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.
 
اینجانب با پیروی از رهنمود‌های امام خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، مدّ ظله‌‎العالی و به پشتوانه حمایت ملت سرافراز و نیرو‌های مسلح مقتدر ایران اسلامی، تأکید می‌کنم که هرگونه ماجراجویی جدید علیه منافع ملت ایران با پاسخ سنگین‌تر و پشیمان‌کننده جمهوری اسلامی ایران، روبرو خواهد شد.
 
دلاورمردان نیرو‌های مسلح با رصد تحولات منطقه، هر تحرکی را زیر نظر دارند و چنانچه رژیم صهیونیستی یا حامیان آن، رفتاری خیره‌سرانه نشان دهند، پاسخی قاطع و به مراتب، سهمگین‌تر دریافت خواهند کرد.
 
به حامیان رژیم اشغالگر توصیه می‌کنیم که قدردان این اقدام مسئولانه و متناسب جمهوری اسلامی ایران باشند و از حمایت کورکورانه از رژیم متجاوز صهیونیستی که یکی از علل اصلی جری شدن آن رژیم در تشدید قانون‌شکنی و به سخره گرفتن حقوق و موازین بین‌المللی بوده است، دست بردارند.
 
به سربازان و پاسداران پرافتخار و ایثارگر ایران عزیز و شهیدان بزرگی که جان خود را برای دفاع از سرافرازی و عزت کشورمان هدید کرده‌اند، درود می‌فرستیم و تأکید می‌کنیم که دفاع مقتدرانه از ایران در برابر شرارت‌های خارجی، محصول همبستگی و همراهی تک تک ملت بزرگ و عزیز ایران و سپاه دلاور و ارتش قهرمان است.
 
در برابر بزرگی و عظمت ملت ایران، جبهه سپاس به درگاه خداوند متعال می‌ساییم و اطمینان می‌دهیم که از هیچ کوششی برای حراست از اقتدار، امنیت، آبادانی و شکوفایی ایران، دریغ نخواهیم کرد.
 
والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته
سید ابراهیم رئیسی
۲۶ فروردین ۱۴۰۳

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید