00:43|دوشنبه, خرداد 28 ,1403
تاریخ انتشار: 16 فروردین 1403 - 17:02
کد خبر: 18740
استاندار آذربایجان غربی:

تولید محتوای مناسب در حوزه آگاه سازی معضلات اعتیاد ضروری است

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر نیازمند برنامه ریزی موثر و فرهنگ سازی است، گفت: مبارزه فراگیر و اطلاع‌رسانی به موقع، از اولویت‌های مسئولان برای رویارویی با معضل اجتماعی اعتیاد باشد.
تولید محتوای مناسب در حوزه آگاه سازی معضلات اعتیاد ضروری است

محمدصادق معتمدیان امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی، با تاکید بر تولید محتوای مناسب جهت آگاه سازی مردم با آثار سوء مصرف مواد مخدر در جامعه، افزود: رسانه‌ها و به ویژه صداوسیما با تهیه و تولید برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی با محتوای مناسب، زمینه اطلاع رسانی و آگاه‌سازی مردم در زمینه پیشگیری و اثرات ناشی از مصرف مواد مخدر در جامعه را فراهم سازند. 
 
وی همچنین با تاکید بر فعالیت برنامه محور ستاد مبارزه با مواد مخدر استان در سال جاری، خاطرنشان کرد: با توجه به منابع مالی محدود، برنامه‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بر مبنای تحلیل‌های آماری و بر اساس اولویت بندی کمیته‌های این شورا اجرایی شود. 
 
استاندار آذربایجان غربی اجرای فعالیت‌های فرهنگی و اطلاع رسانی در کنار برنامه‌های پیشگیری را موثر دانسته و افزود: در کنار برخورد جدی و قاطعانه با تهیه و توزیع مواد مخدر، اجرای برنامه‌هایی در حوزه آگاه سازی خانواده‌ها در دستور کار شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در سال جاری قرار گرفته و این شورا در حوزه تبلیغات محیطی نیز فعال‌تر عمل کند. 
 
معتمدیان همچنین با تاکید بر اهمیت ایجاد فرصت‌های اشتغال برای بهبود یافتگان اعتیاد، اضافه کرد: توجه به آموزه‌های فنی و حرفه‌ای با استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی و توانمندسازی افراد بهبود یافته و ایجاد فرصت‌های اشتغال برای این افراد، می‌تواند در جلوگیری از بازگشت دوباره بسیاری از معتادان پاک شده از مواد مخدر به دامن اعتیاد، موثر باشد. 
 
وی در ادامه با اشاره به رعایت کرامت اسلامی، انسانی و قانونی و برخورد مناسب با معتادان در حال درمان در مراکز ترک اعتیاد، افزود: ایجاد محیطی عاطفی و فراهم کردن زمینه دیدار این افراد با خانواده هایشان، می‌تواند انگیزه این افراد را برای ترک اعتیاد بیشتر کند. 
 
استاندار آذربایجان غربی در پایان جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر را یکی از اولویت‌های مهم کشور در حوزه اجتماعی برشمرده و اظهار داشت: توسعه زیرساخت‌های نگهداری از معتادان متجاهر و بازگشت آنان به آغوش خانواده هایشان، در برنامه‌های کاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قرار داشته و در این زمینه کمپ‌های ترک اعتیاد ماده ۱۶ در مرکز، شمال و جنوب استان تجهیز و توسعه می‌یابد.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید