22:55|سه شنبه, تیر 26 ,1403
تاریخ انتشار: 15 بهمن 1402 - 20:05
کد خبر: 18693

تلاشی بی‌وقفه برای عمران و آبادانی ارومیه

شهردار ارومیه از افتتاح چندین پروژه عمرانی در شهر در قالب کارگاه عمران و آبادانی خبر داد.
تلاشی بی‌وقفه برای عمران و آبادانی ارومیه

به گزارش سرویس اجتماعی باریش نیوز، مهدیزاده، شهردار ارومیه ۱۴ بهمن ماه در حاشیه برگزاری رویداد رسانه‌ای جام امید افزود: شهرداری ارومیه در راستای خدمات‌رسانی به همشهریان با شعار" ارومیه کارگاه عمران و آبادانی" فعالیت‌های متعددی در سال جاری در دستور کار خود قرار داده است که تعدادی از این پروژه‌های عمرانی آماده افتتاح و بهره‌برداری است.

کمربندی شریانی 

وی در این خصوص گفت: برابر طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهر ارومیه از مجموعه سه رینگ و ۱۱ کریدور، مطالعات و طراحی رینگ سوم یا کمربند شریانی جهت مقابله با ترافیک اصلی شهر از اهمیت بسزایی برخوردار بوده و برابرمطالعات پایه‌ای مشاور بخشی از رینگ بیرونی به طول ۱۴.۸ کیلومتر در سه بخش صفر تا ۵.۳۰۰ و  ۵.۳۰۰ تا ۹.۳۰۰ و ۹.۳۰۰ تا کیلومتر ۱۴.۸۰۰ طراحی و در حال حاضر عملیات اجرایی آن در دست اجرا است.

مهدی‌زاده ادامه داد: بر این اساس و در تداوم عملیات عمرانی در کمربندی شریانی، پل قوسی دوربرگردان دسترسی باغ رضوان در قطعه اول  این کمربندی به مساحت عرشه ۳۰۰۰ متر مربع تکمیل و به بهره برداری می‌رسد.

آسفالت‌ریزی معابر 

شهردار ارومیه گفت: در راستای نهضت آسفالت ریزی معابر در سال جاری، تاکنون یک میلیون و ۶۵ هزار متر مربع در ۱۱۳ معبر و ۳۳ خیابان اصلی شهر ارومیه منجمله خیابان‌های البرز، شهید شیخ‌لو، شهید شریفی‌فر، محتشم، فارابی، میرداماد، شهید آبشناسان، سروستان، بهارستان، مهستان، پاسداران، رازی و اندیشه، محراب، شهید کوهنورد و ابوذر با صرف هزینه بیش از ۴۰۵۰میلیارد ریال با هدف تسهیل در عبور و مرور شهری، ارتقاء سطح کیفی خدمات و رفاه شهروندی آسفالت شده است.

لوله گذاری درخیابان شهید طریقت

وی تصریح کرد: عملیات اجرایی لوله‌گذاری در خیابان شهید طریقت به طول ۵۰۰متر با صرف اعتبار بیش از ۵۵ میلیارد ریال با هدف جمع آوری آب‌های سطحی در محدوده خیابان شهید طریقت تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است.

ساحل‌سازی رودخانه شهرچای

مهدی‌زاده اظهار کرد: با تکمیل عملیات ساحل سازی رودخانه شهرچای از آب بند امام زاده تا پل سه چشمه با ساخت دیوار سنگی به طول ۱۶۰۰ متر و ارتفاع تا ۶ متر با هزینه کرد ۲۳۰ میلیارد ریال، این پروژه به بهره‌برداری می‌رسد.

احداث و توسعه پارک‌

شهردار ادامه داد: بر اساس رویکردهای مدیریت شهری و با هدف توسعه خدمات در مناطق  ۵گانه، توسعه سرانه فضای سبز همچنین توزیع متوازن وعادلانه زیرساخت‌های شهری، ساخت پارک‌ محله‌ای بشارت در منطقه سه به مساحت ۵۵۲۱ متر مربع،  پارک محله‌ای دیزج سیاوش در منطقه ۵ به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع ، پارک محله ای گلشهر در منطقه ۵ به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع و در نهایت فاز دوم پارک ساغلیق باغی به مساحت ۱۰۰۰۰ متر مربع با هزینه کرد ۷۵ میلیارد ریال تکمیل و جهت استفاده شهروندان ارومیه‌ای به بهره‌برداری رسیده است.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید