03:48|شنبه, خرداد 26 ,1403
تاریخ انتشار: 15 بهمن 1402 - 19:50
کد خبر: 18691

طرح جامع شهر ارومیه در مراحل نهایی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: طرح جامع شهر ارومیه در مراحل پایانی قرار دارد و اجرای طرح با جدیت دنبال می‌شود.
طرح جامع شهر ارومیه در مراحل نهایی

یاسر رهبردین در جلسه بررسی سند دستور کار طرح جامع تجدید نظر شهر ارومیه که با حضور مهندسان مشاور طرح و اعضای کمیته فنی شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران برگزار شد، اظهار داشت: اجرای این طرح مشکلات چندین ساله شهری را رفع می‌کند و اتمام نهایی آن از اهم مسائل مورد تاکید است.

وی بیان کرد: توجه مشاوران طرح به روند تهیه و بررسی طرح و همچنین سفر کمیته فنی شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران نشان از اهمیت ویژه طرح بوده که قابل تقدیر است که توسعه همه جانبه استان در اولویت توجه مسوولان مربوطه قرار دارد.


مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: طرح جامع شهر ارومیه در مراحل نهایی قرار دارد و سفر امروز کمیته فنی شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران به آذربایجان‌غربی روند اجرای طرح را سرعت می‌بخشد.

سید محسن حمزه‌لو اظهار داشت: در این سفر اراضی الحاقی در قالب مطالعات سند میانکار و طرح‌های نهضت ملی مسکن توسط هیات شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران مورد بازدید قرار گرفت.

وی ادامه داد: تعیین ماموریت، چشم انداز، اهداف و راهبرد‌های مورد اجماع برای توسعه اقتصادی، اجتماعی، محیطی و فضایی شهر منطقه در بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت از اهداف قابل توجه طرح بوده که در سفر کمیته فنی شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران به آذربایجان‌غربی بررسی شدند.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: تعیین تکلیف کاربری‌های اراضی الحاقی به صورت مسکونی و خدماتی، پهنه بندی کاربری‌ها در مطالعات کامل طرح جامع تعیین شدند و سفر هیات شورای‌عالی شهرسازی ومعماری ایران گام‌های نهایی طرح جامع شهری ارومیه به شمار می‌رود.

حمزه‌لو افزود: مسائل تراکم جمعیت و محدوده در طرح جامع شهری ارومیه مشخص گردیده و تایید شده است و روند اجرای طرح با جدیت دنبال می‌شود.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید