06:59|یکشنبه, تیر 31 ,1403
تاریخ انتشار: 26 دی 1402 - 07:17
کد خبر: 18661
استاندار آذربایجان غربی؛

یکصدمین هفته یکشنبه‌های حمایت از تولید برگزار شد

استاندار آذربایجان غربی گفت: یکصدمین هفته حضور میدانی در واحدهای تولیدی، یکشنبه هفته جاری با همراهی تیم اقتصادی استان جهت بررسی و رفع مشکلات بخش تولید آذربایجان غربی برگزار شد.
یکصدمین هفته یکشنبه‌های حمایت از تولید برگزار شد

به گزارش باریش نیوز، محمدصادق معتمدیان در حاشیه بازدید از دو واحد تولیدی در ارومیه، بررسی و رفع مشکلات واحدهای راکد، نیمه فعال و فعال استان را از اهداف اصلی یکشنبه های حمایت از تولید معرفی کرده و افزود: در یکصد هفته یکشنبه های حمایت از تولید، توانستیم شناخت کاملی از مشکلات و موانع تولید در آذربایجان غربی داشته و با جمع بندی مسائل، تصمیمات لازم درخصوص رفع مشکلات اتخاذ شود.

وی همچنین برگزاری یکصد یکشنبه حمایت از تولید را نمایی از عزم جدی تیم اقتصادی استان برای رفع مشکلات بخش تولید آذربایجان غربی دانسته و خاطرنشان کرد: در این ۱۰۰ هفته یکشنبه های حمایت از تولید، بیش از ۵۸۰ مصوبه برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی ثبت و حدود ۸۰ درصد مصوبات مربوطه اجرایی شده است.

استاندار آذربایجان غربی به رفع مشکلات تولیدگران استان در حوزه شرکت های زیرساخت و خدمات رسان نیز اشاره کرده و افزود: احصاء مسائل حوزه‌های مالیاتی و بیمه‌ها و تامین سرمایه ثابت و در گردش برای رفع مشکلات و توسعه واحدهای تولیدی، بخش دیگری از اقدامات می‌باشد که گام های بلندی در این راستا برداشته شده است.

معتمدیان همچنین به برگزاری ۱۹۰ جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان نیز اشاره کرده و یادآور شد: مشکلات واحدهای تولیدی در قالب ستاد تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان غربی، در دو سال گذشته بررسی و تصمیمات و مصوبات لازم اتخاذ و اجرا شده است.

وی در ادامه با تاکید بر تداوم روند کمک به رفع موانع تولید و توسعه واحدهای تولیدی استان، افزود: ۱ هزار و ۳۰۰ مصوبه در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان غربی در راستای رفع مشکلات و موانع تصویب شده که ۵۸۸ مصوبه مختص یکشنبه های حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری بوده است.

استاندار آذربایجان غربی به تاثیرات حمایت از تولید در بهبود آمارهای توسعه‌ای استان نیز اشاره کرده و اظهار داشت: ارتقای شاخص‌های توسعه در حوزه‌هایی چون نرخ اشتغال و کاهش بیکاری در آذربایجان‌غربی، بیانگر ریل گذاری ها و اجرای صحیح برنامه‌ها است.

معتمدیان در پایان با اشاره به افزایش آمار اشتغال و درآمد در آذربایجان‌غربی علیرغم تحریم‌های ظالمانه، افزود: مدیران اقتصادی استان، حضوری مستمر در کنار تولیدگران آذربایجان‌غربی که نقش مهمی در تولید و توسعه استان دارند، در دولت سیزدهم داشته‌اند.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید