23:54|شنبه, اردیبهشت 29 ,1403
تاریخ انتشار: 29 آذر 1402 - 11:16
کد خبر: 18609

فراهم شدن زمینه تبلیغات تلویزیونی برای داوطلبان/ برخورد جدی با تخلفات انتخاباتی

اعضای ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخابات آذربایجان غربی بر برخورد با تخلفات احتمالی انتخاباتی در استان تاکید کردند.
فراهم شدن زمینه تبلیغات تلویزیونی برای داوطلبان/ برخورد جدی با تخلفات انتخاباتی

به گزارش سرویس اجتماعی باریش نیوز، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در دومین جلسه ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات استان با اشاره به چهار راهبرد رقابت، مشارکت، سلامت و امنیت که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب در برگزاری انتخاباتی پرشور است گفت: برگزاری انتخاباتی پرشور و قانونمند با تقویت رویکرد پیشگیرانه در موضوع جرائم انتخاباتی باید بیش از پیش تقویت شود.
 

ناصر عتباتی با بیان این که نباید اجازه دهیم که افراد مُغرض در انتخابات پیش رو التهاب آفرینی بکنند افزود: باید تمام رسانه‌های استان شناسنامه دار شوند و پایش مستمر، هدفمند و دقیق فضای مجازی نیز در دستور کار قرار گیرد.
 

وی تاکید کرد: دستگاه قضایی با همه افرادی که سعی دارند به نوعی با تخریب جریان‌ها و افراد خللی در برگزاری پرشور و با سلامت انتخابات ایجاد کنند برخورد جدی و قانونی انجام خواهد داد و در این زمینه نیز اصل بر غیر قابل گذشت بودن جرائم است.
 

عتباتی به برخی بی اخلاقی‌ها و جرایم فضای مجازی اشاره کرد و گفت: باید با تدابیر لازم و هوشیارانه و با نگاه بازدارنده و پیشگیرانه از ارتکاب جرایم انتخاباتی پیشگیری به عمل آید. هیچ مجموعه‌ای حق ندارد از تهدیدات فضای مجازی در تخریب نمایندگان، داوطلبان، انتخابات و مسئولین برگزاری بی تفاوت بگذرد و باید به محض مشاهده اقدامات و تدابیر لازم را در سریعترین زمان ممکن انجام دهند.
 

 پایش مستمر و هدفمند و دقیق فضای مجازی

رئیس کل دادگستری استان ادامه داد: پایش مستمر و هدفمند و دقیق فضای مجازی با رویکرد شناسایی کسانی که قصد تخریب افراد یا مسئولین یا انتخابات را دارند راهبرد اصلی ستاد پیشگیری استان است و دستگاه قضایی هم از دادستان‌های خود و هم از پلیس فتا و فرهنگ و ارشاد اسلامی و رسانه ملی و سایر نهاد‌های نظارتی مطالبه گر است و انتظار اقدامات موثر و بازدارنده از این مجموعه‌ها را دارد.
 

مقام ارشد قضایی استان تاکید کرد: نباید به عده‌ای فرصت طلب که با غرایض و اهداف خاص قصد ملتهب کردن فضای مجازی و فضای انتخاباتی را دارند اجازه جولان بدهیم و باید اقدامات این افراد را ضمن پیشگیری خنثی و بی اثر سازیم.
 

فعالیت دون مجوز  ۷۸ فعال رسانه‌ای در آذربایجان غربی

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان نیز در این جلسه با بیان این که رسانه‌ها به عنوان یکی از ابزار‌های نوین نقش قابل توجهی در افزایش مشارکت عمومی مردم دارند گفت: دشمنان و رسانه‌های غربی درصدد کاهش مشارکت مردمی در انتخابات و ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه هستند که ما باید نقش جدی و اثرگذاری در حوزه رسانه‌ها داشته باشیم.
 

حسین  مجیدی با تاکید بر این که نگاه ویژه‌ای باید در خصوص آفت‌های رسانه‌ای برنامه ریزی شود افرود: ۷۸ فعال رسانه‌ای بدون مجوز در سطح استان وجود دارد و حدود ۳۰ رسانه نیز با هویت نامشخص در حال شایعه پراکنی در فضای مجازی استان هستند.
 

وی با بیان اهمیت شفاف سازی‌های مالی انتخاباتی نامزد‌ها خاطرنشان کرد: سامانه مالی انتخاباتی باید ایجاد شود تا نامزد‌های انتخاباتی تراکنش‌های مالی و انتخاباتی خود را در آن ثبت کنند.
 

سردار رحیم جهانبخش فرمانده انتظامی استان نیز در این جلسه تخریب‌های جریانی و فردی را یکی از بداخلافی‌های انتخاباتی در روز‌های اخیر دانست و گفت: متاسفانه بیشتر این مسائل توسط بدخواهان و دشمنان نظام جهت دلسرد کردن مردم و کاهش دامنه مشارکت انتخاباتی انجام می‌گیرد.
 

فراهم شدن زمینه تبلیغات تلویزیونی برای داوطلبان در آذربایجان غربی

مهدی خوشدلی قائم مقام صدا و سیمای آذربایجان غربی نیز در این جلسه با اشاره به این که رسانه ملی در ایجاد یک فضای با نشاط انتخاباتی و انتخاب افراد اصلاح نقش غیر قابل انکاری دارد گفت: صدا و سیما در یک اقدام جدید سیگنال‌هایی را برای شهرستان‌ها راه اندازی کرده تا نامزد‌های تایید صلاحیت شده از این فرکانس‌های تلویزیونی در مدت تبلیغات قانونی انتخابات برای تبلیغات بهره‌مند شوند.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید