08:39|یکشنبه, تیر 31 ,1403
تاریخ انتشار: 23 آذر 1402 - 09:51
کد خبر: 18598

بازار عرضه گوشت مرغ در آذربایجان غربی متعادل است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: بازار عرضه مرغ گرم در استان نسبت به یک ماه گذشته متعادل شده و سعی می شود با مدیریت آن، وضعیت این بازار پرتقاضا تثبیت شود.
بازار عرضه گوشت مرغ در آذربایجان غربی متعادل است

به گزارش سرویس اقتصادی باریش نیوز، جواد کرمی روز چهارشنبه در جلسه تنظیم بازار آذربایجان غربی افزود: در آستانه شب یلدا و ایام فاطمیه علاوه بر کشتار روزانه و عادی مرغ ۲۰ تن مرغ منجمد برای مصارف هیات های مذهبی و ۵۰ تن نیز برای عرضه در تعاونی های کارگری، فرهنگیان و کارمندی و ۳۰ تن برای مواقع ضروری در نظر گرفته شده است.
 

وی اظهار کرد: برای تعادل بازار همکاری و هماهنگی همه دستگاهها لازم است و در این زمینه پلیس و نیروی انتظامی باید بیشتر با تنظیم بازار همکاری داشته باشد.
 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: لازم است تا با هماهنگی با کشتارگاه ها و برنامه ریزی های دقیق در آستانه شب یلدا کشتار مرغ افزایش یابد تا مشکلی در عرضه وجود نداشته باشد.
 

کرمی با اشاره به شیوه نامه تولید و عرضه مرغ گوشتی اضافه کرد: شیوه نامه لازم پیش تر تدوین شده و باید تلاش شود با بومی سازی و به روز رسانی آن بتوان چالش های مقطعی در این باره را رفع کرد.
 

وی اضافه کرد: گلوگاه‌های خروج مرغ از استان باید شناسایی و از آن جلوگیری شود در عین حال نباید اجازه داد تا تولید کنندگان و کشتارگاه ها متضرر شوند.
 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: اجرای مصوبات تنظیم بازار نیز از ضروریات است و نباید به مساله و چالش های موجود مقطعی در عرضه مرغ به صورت یک موضوع صنفی نگریسته شود.
 

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه افزایش قیمت گوشت قرمز موجب افزایش تقاضا برای گوشت مرغ شده است، ادامه داد: لازم است توسط اتحادیه دامداران در آستانه شب یلدا تدابیری اتخاذ و کاهش ۱۰ درصدی قیمت گوشت لحاظ شود.
 

عادل نجف زاده اظهار کرد: نظارت های ویژه بر قیمت ها در بازار عرضه کالاهای مورد نیاز شهروندان برای شب یلدا نیز آغاز شده است و ادامه دارد.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید