01:00|یکشنبه, تیر 31 ,1403
تاریخ انتشار: 19 آذر 1402 - 13:54
کد خبر: 18588
استاندار آذربایجان غربی:

فاز دوم انتقال آب از کانی سیب به دریاچه ارومیه امسال اتمام می‌یابد

استاندار آذربایجان غربی گفت: تا پایان سال جاری فاز دوم انتقال آب از کانی سیب به دریاچه ارومیه اتمام می یابد.
فاز دوم انتقال آب از کانی سیب به دریاچه ارومیه امسال اتمام می‌یابد

محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی گفت: اقدامات برای تکمیل نواقص سد چپرآباد که در دولت قبل افتتاح شده بود، انجام شده و پروژه انتقال آب سد سیلوه به کانی سیب و سپس به دریاچه ارومیه روزهای پایانی خود را سپری می‌کند.
 

وب با اشاره به افتتاح پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه در هر سه ماه یک بار، گفت: تا پایان سال جاری انتقال آب بادین آباد و فاز دوم پروژه کانی سیب و انتقال آب به دریاچه ارومیه، به بهره برداری خواهد رسید.
 

استاندار آذربایجان غربی همچنین با تاکید بر نظارت جدی بر عملکرد شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای استان، گفت: شوراها باید خدمتگزار مردم باشند و از ظرفیت‌های قانونی برای جلوگیری از هرگونه کوتاهی، تخلف و یا انحراف در عملکرد شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای استان استفاده خواهد شد.

وی در ادامه به موانع توسعه بافت تاریخی مرکز شهر ارومیه اشاره کرده و افزود: طرح تفصیلی بافت تاریخی شهر ارومیه جهت رفع مشکلات مردم و ساخت و ساز در مرکز شهر، به زودی تهیه و ابلاغ خواهد شد.

نتایج سفر اخیر به ترکیه قابل توجه بود

استاندار آذربایجان‌غربی به نتایج سفر اخیر خود به ترکیه نیز اشاره کرده و بیان داشت: ایجاد پایانه جدید کوزه رش سلماس، بازارچه جدید در چالدران، منطقه آزاد مشترک ایران و ترکیه در خوی و وان و آغاز عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی سرو ارومیه، از دستاوردهای سفر به این کشور می‌باشد.

معتمدیان همچنین با اشاره به دستاوردهای دیدار اخیر خود با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، افزود: با دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اتصال شبکه اینترنت پرسرعت فیبر نوری شهرهای ارومیه، خوی و سلماس تا دهه فجر امسال تکمیل خواهد شد.

استاندار آذربایجان غربی از اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان به شبکه اینترنت 3G و 4G نیز خبر داد و گفت: تلاش می‌شود تمامی ۴۸ شهر آذربایجان غربی تا پایان سال آینده به شبکه اینترنت پرسرعت فیبر نوری متصل شوند.

بازسازی مناطق زلزله زده شهرستان خوی به زودی به پایان می‌رسد

معتمدیان همچنین از بازسازی کامل شهرستان خوی تا دهه فجر امسال خبر داده و اظهار داشت: یک هزار و ۷۰۰ واحد خسارت دیده زمین لرزه شهرستان خوی تکمیل و تحویل مردم شده و با تأمین تسهیلات و خدمات لازم، واحدهای باقیمانده نیز به زودی تکمیل خواهد شد.

وی با تاکید بر ضرورت اشراف مسئولان به مشکلات مردم، افزود: از مشکلات گریزان نبوده و با هم افزایی دستگاه‌های مختلف و با آمادگی کامل، در مسیر رفع مشکلات مردم گام برمی داریم.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید