02:37|یکشنبه, تیر 31 ,1403
تاریخ انتشار: 07 آذر 1402 - 11:39
کد خبر: 18551

پرداخت بیش ازیک هزارمیلیارد ریال کمک بلاعوض دوم به زلزله‌زدگان خوی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: ۱هزارو ۶۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض دوم به حساب بنیاد مسکن استان واریز شده و آماده پرداخت به زلزله زدگان است.
پرداخت بیش ازیک هزارمیلیارد ریال کمک بلاعوض دوم به زلزله‌زدگان خوی

به گزارش سرویس اجتماعی باریش نیوز، یاسر رهبردین با اشاره به دستورویژه استاندار مبنی بر پیگیری پرداخت کمک بلاعوض دوم به زلزله زدگان خوی، افزود: مجموع رقم مورد نیاز برای پرداخت بلاعوض دوم زلزله زدگان خوی ۲ هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال است که از این میزان یک هزار و ۶۰ میلیارد ریال در کمترین زمان ممکن کارسازی و آماده پرداخت شد.

وی با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته توسط استاندار آذربایجان‌غربی از سازمان برنامه و بودجه و خزانه‌ کل کشور برای پرداخت به موقع این وجوه، اضافه کرد: در مورد بقیه این میزان نیز برنامه ریزی شده که حداکثر تا آخر آذرماه سال جاری، یک هزار و ۶۰ میلیارد دیگر به حساب زلزله زدگان به صورت بلاعوض واریز شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه مهمترین مشکل در راستای اتمام عملیات بازسازی مناطق زلزله زده اختصاص این بلاعوض برای تهیه مصالح زلزله زدگان بود، افزود: با رفع این مشکل، امیدواریم در سریع ترین زمان ممکن و پیش از سالگرد وقوع زلزله، عملیات بازسازی مناطق زلزله زده به پایان برسد.

رهبردین همچنین خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین عوامل موفقیت در اجرای طرح بازسازی مناطق زلزله زده خوی مربوط به زلزله های ۱۳ مهر، ۲۸ دی و هشتم بهمن، همراهی بسیار خوب دولت و اهتمام ویژه مقام عالی استان برای رفع مشکلات بود.

وی در پایان افزود: رفع دغدغه های شهروندان به ویژه در مناطق زلزله زده در یک سال گذشته از جمله مهمترین برنامه های عمرانی استان به شمار می رفت که در این خصوص موفق بوده ایم و علاوه بر اتمام عملیات بازسازی مناطق زلزله زده ۱۳ مهر، بخش عمده مناطق زلزله زده ۲۸ دی و هشتم بهمن نیز به اتمام رسیده و در مراحل پایانی احداث قرار دارد.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید