01:15|یکشنبه, تیر 31 ,1403
تاریخ انتشار: 02 آذر 1402 - 12:20
کد خبر: 18538

دستگیری کلاهبردار میلیاردی و سارق حرفه ای در ارومیه

پلیس آذربایجان غربی کلاهبردار میلیاردی و سارق حرفه ای را در ارومیه دستگیر کرد.
دستگیری کلاهبردار میلیاردی و سارق حرفه ای در ارومیه

به گزارش سرویس اجتماعی باریش نیوز، رئیس پلیس آگاهی انتظامی آذربایجان غربی از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای با شیوه و شگرد رسید جعلی پرداخت بانکی در ارومیه خبر داد و در تشریح این خبر گفت: در پی وصول چندین فقره پرونده کلاهبرداری تحت عنوان رسید جعلی پرداخت بانکی به جهت حساسیت موضوع مراتب به صورت ویژه در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی مرکز استان قرار گرفت.

سرهنگ صادق شکری اظهار کرد: با آغاز تحقیقات تخصصی کارآگاهان پلیس، مشخص شد متهم با تطمیع باغ داران و فروشگاه‌های لوازم بهداشتی مبنی بر خرید نقدی خشکبار و لوازم بهداشتی و آرایشی اقدام به کلاهبرداری کرده و متواری شده است  که با تحقیقات فنی و پلیسی کارآگاهان در نهایت متهم شناسایی و ضمن هماهنگی با مرجع قضایی در مخفیگاهش دستگیر شد و به ۲۳ مورد کلاهبرداری با استفاده از رسید جعلی پرداخت بانکی به ارزش بالای ۱۰ میلیارد ریال با همدستی یک نفر دیگر در شهرستان‌های ارومیه، تبریز، قم، تهران، آذرشهر و بوکان، اعتراف کرد.

به گفته رئیس پلیس آگاهی استان  ۲ نفر متهم بعد از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

سارق حرفه ای با اعتراف به ۲۷ فقره سرقت در ارومیه دستگیر شد

جانشین فرمانده انتظامی آذربایجان غربی هم اظهار کرد: در پی اعلام چندین فقره سرقت سیم و کابل برق در سطح شهرستان "ارومیه"، پیگیری موضوع با افزایش گشت‌های محسوس و نامحسوس به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

سرهنگ سامان غنی زاده گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی پس از تحقیقات میدانی و با اشراف اطلاعاتی به سرنخ‌های مهمی دست پیدا کرده و متوجه شدند یکی از متهمان از سارقان سابقه دار بوده و با کمک و همدستی ۲ نفر دیگر به عنوان مالخر، مرتکب این سرقت‌ها شده است.

وی افزود: در ادامه رد زنی‌های پلیس، مخفیگاه متهم شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضائی، دریک اقدام ضربتی و غافلگیرانه دستگیر و جهت تحقیقات بیشتر به مقر انتظامی منتقل شد.

وی گفت: متهم در مواجهه با ادله و مستندات پلیس به ۲۷ فقره سرقت سیم و کابل برق از نقاط مختلف شهرستان اعتراف کرد.

سرهنگ غنی زاده از تعامل و همکاری مردم با پلیس تشکر کرد و افزود: موفقیت پلیس در پیشگیری از جرایم، نتیجه تعامل و همکاری مردم و سازمان‌ها با پلیس است، ضمن این که شماره تلفن ۱۱۰ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به تماس‌های پلیسی شهروندان است و همچنین شماره تلفن ۱۹۷ پلیس آماده دریافت نظرات و پیشنهادات همشهریان می‌باشد.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید