23:45|شنبه, خرداد 05 ,1403
تاریخ انتشار: 18 آبان 1402 - 12:17
کد خبر: 18502
سرپرست تیم بازرسی پل میانگذر دریاچه ارومیه:

پل میانگذر دریاچه ارومیه تخریب نشده است

سرپرست تیم بازرسی پل میانگذر دریاچه ارومیه گفت: هیچ آسیب و تخریبی در این پل مشاهده نشده و این سازه در وضعیت مطلوب سرویس دهی است.
پل میانگذر دریاچه ارومیه تخریب نشده است

به گزارش سرویس باریش نیوز مرتضی دولتمند در بازدید از پل میانگذر دریاچه ارومیه  گفت: بازرسی‌های ادواری روزانه از این پل ادامه دارد و همواره این پل رصد می شود.

وی اضافه کرد: بررسی نتایج آزمایشگاهی نمونه های دریافتی از پل ادامه دارد و هیچ گونه آسیب و تخریبی مشاهده نشده است.

رییس اداره هماهنگی حمل و نقل اداره‌ کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی نیز در این بازدید گفت: آزمایش‌های بتنی پل در راستای ارتقای ایمنی و ایستایی قطعات سازه و همچنین بررسی وضعیت پایدار پل میان‌گذر در ۲ مرحله میدانی و آزمایشگاهی صورت می‌گیرد.

آرش امینی افزود: بازرسی این طرح در راستای اجرای برنامه‌های ارتقای ایمنی و نگهداری استاندارد پل میانگذر دریاچه ارومیه و براساس جدول زمانبندی بازرسی های ادواری بر پایه جدید ترین روش های علمی و به صورت دوره ای انجام می‌شود.

وی بیان کرد: انجام این آزمایشات زمینه لازم برای بازرسی های مداوم نگهداری از پل میانگذر دریاچه ارومیه را فراهم کرده و بازرسی های سطح سه و چهار نیز اجرایی شده است.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه سطح تراز آبی دریاچه ارومیه پایین آمده و ستون های پل و بتن ها خارج از آب قرار گرفته است، امکان قلیایی شدن قطعات وجود دارد که این رصد و کنترل برای تدبیر شرایط جدید انجام می‌گیرد.

رییس اداره هماهنگی حمل و نقل اداره‌ کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با اشاره به همراهی دانشگاه ارومیه در طرح بررسی و کنترل پل میانگذر دریاچه ارومیه گفت: طبق اعلام کارشناسان تمامی قطعات پل در حال حاضر در سطوح قابل قبول ایمنی است.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید