00:51|یکشنبه, تیر 31 ,1403
تاریخ انتشار: 08 آبان 1402 - 11:34
کد خبر: 18486
طی هفت ماه گذشته:

افزایش ۲۴ درصدی سفر‌های جاده‌ای آذربایجان غربی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی از افزایش ۲۳ درصدی سفر‌های جاده‌ای با ناوگان حمل و نقل عمومی استان خبر داد.
افزایش ۲۴ درصدی سفر‌های جاده‌ای آذربایجان غربی

ایرج دست نشان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت: نزدیک به ۳۲۰۰ دستگاه ناوگان مسافری در سطح استان فعالیت دارند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با پیوستن ناوگان جدید، شاهد افزایش ناوگان حمل و نقلی بوده ایم که به تفکیک در سطح استان ۵۵۰ اتوبوس، ۱۱۲۲ مینی بوس و ۱۴۷۲ دستگاه سواری مشغول ارائه خدمات به مسافران استان هستند.


وی افزود: سهم استان آذربایجان غربی از ناوگان مسافری اتوبوس در سطح کشور، ۳.۶۶ درصد، مینی بوس ۳.۶۳ درصد و سواری ۴.۴۲ درصد است که در این میان ناوگان حمل و نقل عمومی در بخش اتوبوس با عمر متوسط ۱۳.۷۵ سال نسبت به متوسط کشوری جوان‌تر است.
 

 دست نشان خاطر نشان کرد: در مدت زمان ۷ ماهه گذشته از سال جاری بیش از ۵۸ هزار سفر توسط ناوگان مسافری استان با تلاش بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ راننده دارای کارت هوشمند فعال انجام گرفته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۴ درصد افزایش را حکایت دارد.
 

وی ادامه داد: در این مدت ۵۶۰ هزار مسافر برون شهری جابجا شده اند که این مقدار نیز نسبت به مدت زمان مذکور ۲۶ درصد افزایش داشته است.
 
این مقام مسئول اظهار داشت: در مجموع ۱۳۳ شرکت، موسسه و شعبات مسافربری در سطح استان آذربایجان غربی فعال است که به تفکیک ۸۶ شرکت، ۱۹ موسسه و ۲۸ شعبه وظیفه ارائه خدمات به مسافرین را بر عهده دارند

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید