19:01|شنبه, خرداد 05 ,1403
تاریخ انتشار: 29 مهر 1402 - 13:01
کد خبر: 18473

۵۸ داوطلب حضور در انتخابات مجلس، ثبت‌نام خود را در آذربایجان‌غربی قطعی کردند

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار و رییس ستاد انتخابات آذربایجان‌غربی با اشاره به آغاز ثبت‌نام نهایی از داوطلبان انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی همزمان با سراسر کشور در استان گفت: طی ۲ روز نخست، ۵۸ داوطلب ثبت نام خود را قطعی کرده اند.
۵۸ داوطلب حضور در انتخابات مجلس، ثبت‌نام خود را در آذربایجان‌غربی قطعی کردند

رضا ابراهیمی افزود: از این تعداد، ۵۴ نفر مرد و چهار نفر نیز زن هستند.

وی اضافه کرد: روند ثبت نام نهایی و قطعی داوطلبان حضور در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از پنجشنبه ۲۷ مهرماه جاری آغاز شده و در ۲ روز نخست شاهد حضور مناسب داوطلبان برای قطعی کردن ثبت نام بودیم.

رییس ستاد انتخابات آذربایجان غربی ادامه داد: آخرین روز ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی، چهارشنبه هفته جاری، سوم آبان ماه است و داوطلبان توجه داشته باشند که این تاریخ تمدید نخواهد شد.

ابراهیمی با تاکید بر اینکه داوطلبان قطعی کردن ثبت نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند، اظهار کرد: ساعت ثبت نام در هر روز از هشت صبح تا ۶ بعدازظهر درنظر گرفته شده و داوطلبان می توانند در این ساعات با مراجعه به سامانه مربوطه نام نویسی داشته باشند.
آخرین مهلت ثبت نام قطعی در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، چهارشنبه سوم آبان است؛ این مدت به هیچ وجه تمدید نخواهد شد.

به گزارش ایرنا، داوطلبان باید گواهی پنج سال سابقه فعالیت اجرایی، آموزشی، پژوهشی یا قضایی که از دستگاه‌ها دریافت کرده اند را بارگذاری کرده و عدم بارگذاری این گواهی‌ها، به منظور انصراف یا عدم تکمیل فرم است.

داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی به‌مدت یک هفته از طریق پنجره واحد انتخابات وزارت کشور به نشانی keshvar.moi.ir به‌صورت برخط نسبت به تکمیل کاربرگ ثبت‌نام و بارگذاری مدارک و گواهی‌های مورد نیاز اقدام کنند.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری روز جمعه ۱۱ اسفندماه برگزار می‌شود.

پیش از این و در مرحله پیش‌ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی، حدود ۴۹ هزار نفر در کشور و یک هزار و ۳۹۷ نفر در آذربایجان غربی ثبت نام کردند.

آذربایجان غربی ۱۲ کرسی در مجلس دوازدهم خواهد داشت که شامل سه کرسی برای ارومیه، یک کرسی برای هر یک از شهرستان های سلماس، مهاباد و بوکان، یک کرسی برای سردشت و پیرانشهر، یک کرسی برای نقده و اشنویه، یک کرسی برای میاندوآب، باروق و چهار برج، یک کرسی برای تکاب و شاهین دژ، یک کرسی برای خوی و چایپاره و یک کرسی برای ماکو، شوط، پلدشت و چالدران است.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید