20:28|یکشنبه, تیر 24 ,1403
تاریخ انتشار: 06 مهر 1402 - 11:08
کد خبر: 18433

کلاهبردار ۹۰ میلیارد ریالی در آذربایجان‌غربی دستگیر شد

دادستان عمومی و انقلاب ارومیه گفت: فردی که با غصب عنوان از شهروندان در پنج استان کشور ۹۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.
کلاهبردار ۹۰ میلیارد ریالی در آذربایجان‌غربی دستگیر شد

به گزارش سرویس اجتماعی باریش نیوز، به نقل از روابط عمومی دادستانی، حسین مجیدی روز پنجشنبه در این خصوص اظهار کرد: این متهم، ساکن فردیس کرج بوده و در کلاهبرداری های متعدد از شهروندان با ادعای نفوذ در مقام‌های قضایی و انتساب خود به مدیران حوزه قضایی آذربایجان غربی، خود را قاضی، مسوول حراست دفتر نهاد ریاست جمهوری، داماد سخنگوی سابق قوه قضاییه و از نزدیکان استانداراسبق آذربایجان غربی معرفی کرده بود.

 

وی اضافه کرد: این فرد با وعده اخذ وام کم بهره، اعمال نفوذ در پرونده های قضایی، دادن سمت در سازمان هواپیمایی کشور و موارد دیگر، اشخاص را فریب داده و اموال آنها رو به طور نامشروع تحصیل کرده است.
 

دادستان عمومی و انقلابارومیه ادامه داد: گستره فعالیت این متهم کشوری بوده و شاکیان وی از استان های تهران، البرز، همدان، آذربایجان غربی و یزد هستند.

 

مجیدی اظهار کرد: این فرد در حال حاضر در ۶ پرونده کلاهبرداری با قرار تامین وثیقه ۲۰۰ میلیارد ریالی روانه زندان ارومیه شده است.
 

وی گفت: تحقیقات در خصوص سایر مالباختگان ادامه دارد و تاکنون علاوه بر مالباختگان، حراست نهادریاست جمهوری نیز شاکی پرونده است.
 

وی به شهروندان توصیه کرد که فریب افراد کلاهبردار را که ادعای نفوذ درمقامات دارند، را نخورند و امور خود را ازطریق قانونی پیگیری کنند.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید