22:29|دوشنبه, فروردین 27 ,1403
تاریخ انتشار: 22 شهریور 1402 - 10:50
کد خبر: 18408

تصویب احداث زیرگذر میدان امام علی (ع) ارومیه

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر ارومیه گفت: لایحه احداث زیرگذر میدان امام علی (ع) ارومیه با رای اعضای شورا تصویب شد.
تصویب احداث زیرگذر میدان امام علی (ع) ارومیه

رئیس کمیسیون عمران و سخنگوی شورای اسلامی شهر ارومیه با اشاره به تصویب لایحه احداث زیرگذر میدان امام علی (ع) در جلسه فوق العاده صحن شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: لایحه احداث این زیرگذر که از سوی شهردار ارومیه ارائه شده بود، پس از بحث و بررسی در صحن شورای اسلامی شهر با رای اعضای شورای شهر ارومیه تصویب شد.
 

 علی مصطفی زاده طول زیرگذر امام علی (ع) را ۴۱۰ متر و عرض آنرا ۱۶/۳۰ متر اعلام و اضافه کرد: هزینه احداث این زیرگذر بالای ۸۰ میلیارد تومان و مدت زمان اجرای آن نیز ۶ ماه کاری پیش بینی شده است.
 

سخنگوی شورای اسلامی شهر ارومیه ادامه داد: زیرگذر امام علی (ع) که به تائید کمیته تطبیق فرمانداری ارومیه نیز رسید از سمت خیابان عدالت (آزادگان ۲) به سمت خیابان عدالت (چهار راه شورا - دانشکده) احداث خواهد گردید و طی روز‌های آتی از طریق سامانه ستاد جهت انتخاب پیمانکار به مناقصه گذاشته خواهد شد.
 

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر ارومیه با تاکید بر اینکه معضل ترافیک شهروندان ارومیه‌ای را آزار می‌دهد، افزود: وضعیت ترافیک خیابان‌های هسته‌ی مرکزی شهر و برخی از خیابان‌های دیگر با توجه به انباشت کار‌های بر زمین مانده از سالیان گذشته غیر قابل تحمل شده است.
 

رئیس کمیسیون عمران، برنامه ریزی و حمل ونقل شهری شورای اسلامی شهر ارومیه با اشاره به برنامه ریزی اعضای شورای شهر و شهردار ارومیه برای نوسازی سیستم حمل و نقل عمومی، ارتقای فرهنگ سازی ترافیکی، نصب دوربین‌های کنترل ترافیک، انجام اصلاحات هندسی، تمرکز زدایی مراکز اداری، خدماتی و پزشکی از هسته‌ی مرکزی شهر و... اضافه کرد: امیدواریم با اجرای برنامه‌های پیش بینی شده برای حل معضل ترافیک به خواست به حق مردم ارومیه پاسخ مناسبی داده باشیم.
 

زیر گذر امام علی (ع) در زیرِ روگذر امام علی (جنب پارک گوللر باغی) و در داخل رینگ اصلی ترافیکی شهر ارومیه طراحی شده است که با اجرای این طرح ضمن اتمام کامل تقاطع سه سطحه امام علی (ع)، تردد وسائط نقلیه در مسیر عدالت (آزادگان ۲) به سمت خیابان عدالت (چهار راه شورا - دانشکده) و بالعکس از طریق این زیرگذر انجام خواهد شد که گامی مهم جهت رفع معضل ترافیک و ایجاد کریدور ترافیکی روان در مسیر‌های پر ترافیک ارومیه محسوب می‌گردد.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید