12:56|شنبه, خرداد 05 ,1403
تاریخ انتشار: 12 مرداد 1402 - 12:20
کد خبر: 18379

بارش‌های رگباری آذربایجان غربی را فرا می‌گیرد

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: بارش‌های رگباری از روز جمعه ۱۳ مرداد با عبور امواجی از تراز میانی جو مناطقی از این استان را فرا می‌گیرد.
بارش‌های رگباری آذربایجان غربی را فرا می‌گیرد

مهدی صابری،رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی در مورد آخرین وضعیت آب و هوای استان اظهار کرد: بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق و وزش باد و در نقاط مستعد بارش تگرگ در روزهای آینده قابل پیش‌بینی است.

 

وی با بیان اینکه ابرناکی هوا موجب کاهش نسبی دما در استان می‌شود، ادامه داد: نقاط شمالی آذربایجان غربی بیشتر تحت تاثیر این بارش‌ها خواهد بود.
 

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته شهرستان پلدشت در جنوب آذربایجان غربی دمای بیشینه ۴۲ درجه سانتی‌گراد را تحربه کرد که گرم‌ترین شهر استان ثبت شد.

صابری اظهار کرد: شهرستان چالدران با دمای مثبت ۱۳ درجه سانتی‌گراد خنک‌ترین شهر استان در ۲۴ ساعت گذشته بود.
 

هشدار هواشناسی آذربایجان غربی در زمینه سیلابی شدن مسیل‌ها

با توجه به پیش‌بینی بارش‌های رگباری برای استان از روز جمعه هواشناسی استان هشدار زردی در زمینه احتمال وجود خسارت‌ها و در راستای کاهش آن صادر کرد.
 

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: بارش‌های رگباری از روز جمعه تا روز یکشنبه هفته آینده/۱۵ مرداد/ برای استان پیش‌بینی می‌شود و لازم است که تدابیر لازم در نظر گرفته‌ شود.
 

صابری با اشاره به اینکه احتمال طغیان رودخانه‌ها در نیمه شمالی استان وجود دارد، اضافه کرد: با توجه به تعطیلات چند روز اخیر و حضور هم استانی ها در طبیعت لازم است شهروندان از اتراق در کنار رودخانه‌ها و مسیر مسیل ها خودداری کنند.

 

وی تاکید کرد: احتمال آبگرفتگی معابر شهری و برخورد صاعقه در نقاط مرتفع نیز وجود دارد که باید کوهنوردان و مردم بومی و محلی از حضور در نقاط مرتفع کوهپایه‌ای و نیز چرای دام در این نقاط خودداری کنند.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید