01:07|یکشنبه, تیر 24 ,1403
تاریخ انتشار: 03 مرداد 1402 - 11:09
کد خبر: 18376

تردد زائرین از مرز تمرچین ۲۴ ساعته شد

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: براساس توافق با طرف عراقی ، برای تسهیل تردد زائرین اربعین حسینی فعالیت مرزتمرچین پیرانشهر و حاج عمران عراق ۲۴ ساعته شد.
تردد زائرین از مرز تمرچین ۲۴ ساعته شد

محمد صادق معتمديان استاندار آذربايجان غربى با اشاره به توافق انجام شده  با اقلیم کردستان عراق درخصوص  فعالیت شبانه روزی مرز تمرچین و حاج عمران برای تسهیل در اعزام زائران اربعین حسینی اظهار داشت:  مرز تمرچین پیرانشهر و حاج عمران بصورت ۲۴ ساعته شده و زائران اربعین می توانند به راحتی در مرز تمرچین و حاج عمران تردد کنند.
 

استاندار آذربایجان غربی در گفتگو با رسانه ها در پایانه حاج عمران  به هماهنگی با مقامات ارشد اقلیم کردستان عراق برای تسهیل تردد و تامین امنیت زائران عتبات عالیات اشاره کرد و افزود: تدابیر حداکثری برای میزبانی از زائران اربعین حسینی و تسهیل خدمات رسانی شایسته در حوزه های اسکان، تغذیه، بهداشتی و درمانی، حمل و نقل و حضور فعال موکب های مردمی در مرز تمرچین اندیشیده شده است.

 

وی همچنین از برنامه ریزی برای تردد زائرین  استانهای شمال غرب کشور و بویژه پنج استان آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، اردبیل و گیلان از مرز تمرچین در اربعین امسال خبر داد و افزود: براساس هماهنگی های انجام شده و اعلام آمادگی جهت میزبانی از زائران بیشتر، میزبان زائرینی از کشورهای همسایه چون ترکیه، آذربایجان و قفقاز نیز امسال در مرز تمرچین خواهم بود.
 

استاندار آذربایجان‌غربی در ادامه از میهمان نوازی مردم اقلیم کردستان عراق در میزبانی از زائران اربعین در سال گذشته نیز قدردانی کرد و افزود: با هماهنگی های انجام شده امسال تعدادی از موکب های مردمی پذیرایی از زائران اربعین از مرز حاج عمران تا اربیل و نهایتا به سمت عتبات عالیات  مستقر خواهند شد.

 

معتمدیان  در ادامه  تامین امنیت لازم جهت تردد زائران اربعین و برنامه ریزی لازم برای تامین امکانات بهداشتی و درمانی زائران حضرت اباعبدالله الحسین ( علیه السلام ) در اقليم کردستان عراق را جزو توافقات جلسه امروز بیان کرد .
 

 استاندار آذربایجان غربی گفت : سال گذشته مرز تمرچین در مقایسه با پایانه های مرزی سه استان هم مرز بودن اقلیم کردستان عراق از نظر میزان تبادلات اقتصادی رتبه اول را کسب  کرد و این نشان از توجه اقليم کردستان عراق با توسعه مناسبات اقتصادی با آذربایجان‌غربی دارد.

 

وی با اشاره به برگزاری نشست استانداران هم مرز جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان عراق در ارومیه و بررسی و شناسایی مسائل و مشکلات موجود در توسعه تجارت بین الملل در منطقه اظهار داشت : رفع موانع موجود موجب شده روند  مناسبات همه جانبه با اقلیم کردستان عراق توسعه یابد.
 

وی توافق برای بازگشایی مرزهای جدید اشاره کرد و اطهار داشت : با هدف توسعه مناسبات تجاری؛  مرز کلاشین در اشنویه و قاسم رش در میراباد بعد از رفع مشکلات موجود و آماده سازی زیر ساخت ها بازگشایی می شوند و تقویم بازگشایی این مرزها اعلام خواهد شد‌ .

 

وی همچنین با موفق ارزیابی کردن نشست استانداران هم مرز جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان عراق در ارومیه گفت: به دستور وزیر محترم کشور این نشست در راستای افزایش همکاریها  به صورت دوره ای  برگزار خواهد شد .

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید