09:44|جمعه, خرداد 25 ,1403
تاریخ انتشار: 06 تیر 1402 - 10:00
کد خبر: 18353

دستور قضایی برای اصلاح دو نقطه حادثه خیز در گردنه قوشچی ارومیه

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی برای پیگیری جدی اصلاح دو نقطه حادثه خیز جاده‌ای و برخورد قاطع و قانونی با خاطیان دستور داد.
دستور قضایی برای اصلاح دو نقطه حادثه خیز در گردنه قوشچی ارومیه

در پی وقوع تصادف شدید روز یکشنبه چهارم تیرماه در محور گردنه قوشچی و فوت پنج نفر از شهروندان، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی با صدور دستوری به دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سلماس بررسی دقیق، فنی و کارشناسانه موضوع و علل حادثه را خواستار و برخورد قاطع، قانونی و قضایی با ترک فعل کنندگان مرتبط با حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای را خواستار شد.
 

در قسمتی از این دستور ناصر عتباتی با ابراز تاسف از حادثه دلخراش تصادف خودرو سمند و کمپرسی که موجب فوت تمامی سرنشینان خودروی سمند گردید، با خانواده متوفیان ابراز همدردی و برای مرحومین علو درجات را مسئلت کرده است.
 

رئیس کل دادگستری استان با یادآوری تعیین ضرب الاجل ۱۰ روزه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان برای اصلاح دو نقطه حادثه خیز جاده‌ای توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، از دادستان سلماس خواسته است ضمن ورود جدی و قاطع به موضوع در صورت احراز ترک فعل و قصور در انجام وظیفه برخورد لازم قانونی با خاطیان معمول و نتیجه ظرف ۴۸ ساعت اعلام گردد.
 

عتباتی در پایان تاکید کرد: امنیت جانی مردم در هر مکانی اولویت اصلی دستگاه قضایی است و در این خصوص هیچگونه مماشات و سهل انگاری پذیرفته نیست و برخورد جدی با خاطیان به عمل خواهد آمد.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید