00:29|یکشنبه, اردیبهشت 30 ,1403
تاریخ انتشار: 05 اردیبهشت 1402 - 11:29
کد خبر: 18323
طی سال گذشته:

ثبت ۱۵ مورد اهدای عضو در آذربایجان غربی

مسئول واحد اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی ارومیه گفت: در سال گذشته از ۱۸نفر جهت اهدای عضو رضایت گیری شد که در نهایت ۱۵ نفر به اهدای عضو ختم شدند.
ثبت ۱۵ مورد اهدای عضو در آذربایجان غربی

محمدی، مسئول واحد اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی ارومیه گفت: در سال گذشته از ۱۸نفر جهت اهدای عضو رضایت گیری شد که در نهایت ۱۵ نفر به اهدای عضو ختم شدند.
 

وی با بیان اینکه از ۱۵مورد اهدای عضو ۷مورد مرد و ۸مورد زن بودند، خاطر نشان کرد: کل عضو اهدا شده در مجموع ۳۹عضو بود که بیشتر به ترتیب کلیه و کبد بودند.
 

مسئول واحد اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در خصوص تعداد کارت اهدای عضو صادر شده در سطح استان اظهار کرد: طبق آخرین آمار حدود ۲۰۰۰ عدد کارت اهدای عضو در استان صادر شده است.
 

وی در خصوص وضعیت اهدای عضو در استان نسبت به سایر استان ها نیز یاد آور شد: هرچند میزان اهدای عضو در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل خود ۶۰درصد افزایش یافته است اما وضعیت اهدا نسبت به متوسط کشوری زیاد مناسب نیست.
 

محمدی ادامه داد: افزایش اهدای عضو نشان از آگاهی و فرهنگ سازی در بین مردم است بنابراین می طلبد نهادها، سازمان ها و ارگان ها تلاش های لازم را برای فرهنگ سازی اهدای عضو اتخاذ کنند./ ایسنا

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید