13:38|پنجشنبه, مهر 06 ,1402
تاریخ انتشار: 03 اسفند 1401 - 11:50
کد خبر: 18266
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان:

محور ارومیه- مهاباد رتبه نخست پرحادثه‌ترین محورهای مواصلاتی آذربایجان غربی

رئیس پلیس راه آذربایجان غربی گفت: بر اساس تحلیل آماری تصادفات، سهم محور ارومیه -مهاباد (بلوار شهید فعال) در بروز تصادفات استانی ۹ درصد است که از این حیث در رتبه نخست پر حادثه ترین محورهای مواصلاتی استان قرار دارد.
محور ارومیه- مهاباد رتبه نخست پرحادثه‌ترین محورهای مواصلاتی آذربایجان غربی

به گزارش سرویس اجتماعی باریش نیوز، سرهنگ رضا پناهی مقدم، رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان با بیان اینکه تعداد ۵ بریدگی غیر استاندارد و غیر ایمن در محور شهید فعال قرار دارد، اظهار کرد: مطالعات انجام شده در خصوص محور شهید فعال نشانگر آن است که بیش از ۳۹ درصد تصادفات این محور در محدوده این پنج بریدگی رخ می دهد.
 

وی ادامه داد: برابر پایش آمار سامانه های تردد شمار در یازده ماه سال جاری، ۱۱ درصد کل تردد استان در محور ارومیه _مهاباد صورت پذیرفته است. 
 

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان در خصوص ایمن سازی محور شهید فعال افزود: حسب تدابیر سلسله مراتب و در راستای اجرای مصوبات شورای ترافیک شهرستان و شورای راهبری استان، بریدگی های محور شهید فعال مسدود و تعداد ۳ دور برگردان ایمن و غیر همسطح در این محور افتتاح خواهد شد.
 

وی ضمن تاکید بر لزوم رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی گفت: تخلفات حادثه ساز رانندگی، خط قرمز پلیس به شمار می روند و در راستای اجرای تدابیر ابلاغی، با رانندگان خاطی به جد و بدون اغماض برخورد خواهد شد.
 

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان آذربایجان غربی عنوان کرد: بهره برداری از دوربرگردان عربلو به عنوان اولین دوربرگردان ایمن از مجموع سه دوربرگردان ایمن در محور شهید فعال، نقطه عطفی است در کاهش تصادفات و ایمن سازی محور که لازم است تا مردم عزیز هم استانی ضمن رعایت مقررات و پرهیز از ارتکاب تخلفات حادثه ساز، همکاری لازم را با مجموعه پلیس راه استان به منظور ایمن سازی هرچه بیشتر محور های مواصلاتی استان، داشته باشند. 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید