11:24|سه شنبه, تیر 05 ,1403
تاریخ انتشار: 23 آذر 1401 - 10:08
کد خبر: 18177

اولین جلسه محاکمه پرونده جاسوسی رژیم صهیونیستی در ارومیه برگزار شد

رییس کل دادگستری آذربایجان غربی از برگزاری اولین جلسه محاکمه متهمین پرونده جاسوسی رژیم صهیونیستی در ارومیه خبر داد.
اولین جلسه محاکمه پرونده جاسوسی رژیم صهیونیستی در ارومیه برگزار شد

به گزارش سرویس اجتماعی باریش نیوز، از روابط عمومی دادگستری استان آذربایجان غربی، ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی اظهار کرد: پاییز سال گذشته حسب گزارش مرجع امنیتی در خصوص فعالیت افرادی در سطح استان با هدایت سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی، موضوع در دستور کار دستگاه قضایی استان قرار گرفت.

وی افزود: با وصول این گزارش پرونده کیفری در دادسرای انقلاب ارومیه تشکیل و با ورود مقامات قضایی و انجام تحقیقات مقدماتی قضایی و اقدامات فنی مراجع امنیتی عوامل اصلی این رفتارهای مجرمانه شناسایی و با دستور قضایی دستگیر شدند.

عتباتی اضافه کرد: با تحقیقات کامل و قانونی که در مرحله دادسرا از این افراد صورت پذیرفت ارتباط و جاسوسی ۱۰ نفر از متهمین اصلی این پرونده به نفع رژیم صهیونیستی محرز و با صدور کیفرخواست امروز محاکمه پنج نفر از این افراد در دادگاهی با تعدد قاضی و با حضور متهمین و همه وکلای تعیینی از سوی ایشان انجام شد و دادگاه مابقی متهمان در روزهای آتی تشکیل و به اتهامات ایشان هم رسیدگی خواهد شد.

این مقام ارشد قضایی استان آذربایجان غربی ادامه داد: تاکید بر بررسی همه جانبه و توجه به همه ابعاد پرونده و رسیدگی قانونمند و عادلانه و اتخاذ تصمیم بر اساس مقررات قانونی که مورد تاکید ریاست معزز قوه قضائیه هم است، می‌باشد و یقیناً دستگاه قضایی در بحث امنیت کشور و آرامش و آسایش شهروندان وظیفه خود می‌داند با لحاظ همه ظرفیت‌های قانونی نسبت به بررسی موضوع اقدام و اتخاذ تصمیم کند.

عتباتی گفت: همه وکلاء و متهمان بر اساس الزامات قانونی فرصت دفاع را دارند و تمامی مدارک و مستندات به رویت متهمین و وکلاء رسیده و در خصوص تک تک اتهامات اظهارات و دفاعیات متهمین اخذ خواهد شد و بر اساس محتویات پرونده و مقررات قانونی تصمیم لازم اتخاذ می‌شود.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید