04:30|دوشنبه, مرداد 01 ,1403
تاریخ انتشار: 20 آذر 1401 - 11:18
کد خبر: 18172

پیش‌بینی بارش برف و باران در کشور تا چهارشنبه | آلودگی هوا تا کی ادامه دارد؟

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران در برخی نقاط کشور، تداوم آلودگی هوا در برخی کلانشهرها تا سه‌شنبه و افزایش دما در بیشتر استان‌ها خبر داد.
پیش‌بینی بارش برف و باران در کشور تا چهارشنبه | آلودگی هوا تا کی ادامه دارد؟

به گزارش سرویس اجتماعی باریش نیوز، صادق ضیاییان رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: یکشنبه (۲۰ آذر) در مناطقی از استان‌های کرمان، یزد، شرق هرمزگان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان ابرناکی و بارش باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: در جنوب شرق کشور وزش باد با کاهش نسبی دما، گاهی با خیزش گردوخاک همراه است و در ارتفاعات واقع در استان‌های خراسان جنوبی و کرمان بارش برف انتظار می‌رود. همچنین خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با گذر متناوب امواج تراز میانی جو از غرب کشور روز دوشنبه (۲۱ آذر) در برخی نقاط واقع در شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور افزایش ابر، گاهی رگبار پراکنده باران و برف و وزش باد رخ می‌دهد.

وی افزود: سه‌شنبه (۲۲ آذر) برای مناطقی از شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز و تهران همچنین در جنوب غرب کشور واقع در خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهار محال و بختیاری و استان‌های اصفهان، غرب فارس و بوشهر ابرناکی، رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش برف انتظار می‌رود.

ضیاییان ادامه داد: چهارشنبه (۲۳ آذر) در غرب کشور همچنین در جنوب آذربایجان غربی و استان کردستان بارش باران و برف رخ می‌دهد پنجشنبه (۲۴ آذر) این وضعیت در غرب، جنوب غرب و در استان‌های بوشهر، غرب فارس، جنوب اصفهان همچنین در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی ادامه خواهد داشت.

وی افزود: تا روز سه‌شنبه در شهرهای صنعتی و پرجمعیت واقع در شمال غرب، غرب و دامنه‌های جنوبی البرز آلودگی هوا تداوم دارد.

به گفته ضیاییان طی روزهای دوشنبه تا اواخر هفته افزایش نسبی دما در غالب مناطق کشور رخ خواهد داد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۱ آذر) کمی ابری و غبارآلود، به‌تدریج افزایش ابر و در بعد از ظهر وزش باد ملایم با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد و روز سه‌شنبه (۲۲ آذر) نیمه‌ ابری تا ابری همراه با غبار محلی و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۰ و ۲۱ آذر ) بندرعباس با دمای ۲۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و همدان با دمای ۷- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور است.


 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید