05:39|دوشنبه, مرداد 01 ,1403
تاریخ انتشار: 03 آبان 1401 - 10:03
کد خبر: 18140

صف‌های نان در ارومیه همچنان ادامه دارد

با وجود اینکه در چند روز اخیر ۵۲۵ تن آرد میان برخی نانوایی‌های استان توزیع شده و به گفته مسئولان کمبودی در عرضه آرد به نانوایی ها وجود ندارد اما صف های طولانی مقابل نانوایی ها همچنان ادامه دارد.
صف‌های نان در ارومیه همچنان ادامه دارد

به گزارش سروس اجتماعی باریش نیوز، مدتی است که تهیه نان در ارومیه با مشکل مواجه شده و نانوایی های سطح شهر هر روزه با حجم انبوهی از جمعیت رو به رو هستند.
بررسی ها نشان می‌دهد که تجمع در مقابل نانوایی ها به دلیل کاهش سهمیه آرد در نانوایی ها نیست بلکه برخی از شایعات مبنی بر گرانی نان و از سوی دیگر خرید بیش از نیاز خانوارها و خرید برخی از سوپرمارکت دارها و فروش چند برابری در مغازه ها علت صف های طولانی می‌باشد.


جواد کرمی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: در یک ماه گذشته و به منظور تامین نان مورد نیاز مردم و کاهش صف، ۵۲۵ تن آرد میان برخی نانوایی‌های استان توزیع شده است.

وی افزود: این میزان آرد اختصاص یافته به نانوایی‌های استان علاوه بر سهمیه ثابت ماهیانه آنها توزیع شده است.

کرمی اظهار کرد: این سهمیه اضافی در یک ماه گذشته توزیع شده لذا نه تنها کاهشی در سهمیه واحدها نداشتیم بلکه با اختصاص آرد بیشتر، برای کنترل وضعیت نان توزیع سهمیه مازاد هم داشته‌ایم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: در این مدت به ۴۳ واحد نانوایی لواش در مرکز استان روزانه به میزان ۱۱۰ تن آرد با توجه به تراکم جمعیتی مناطق برای پخت در شیفت دوم اختصاص یافته است.

وی تصریح کرد: همچنین روزانه علاوه بر سهمیه ثابت، ۴۰ تن آرد ترمیمی نیز در اختیار نانوایی‌های روستاهای پرتراکم آذربایجان غربی با هدف تامین نان مردم قرار گرفته است.

به گفته کرمی، همچنین ۳۰۰ تن آرد نیز در همین مدت برای تامین نان و پخت در شیفت دوم در میان نانوایی‌های سایر شهرستان‌های استان آذربایجان غربی توزیع شد.

کرمی با اشاره به اینکه سرانه مصرف آرد در استان هر ماه ۳۱ هزار تن آرد است که در قالب سهمیه میان نانوایی‌های استان توزیع می‌شود، گفت: بخشی از سهمیه آرد اضافه نیز در اختیار واحدهای پخت نان صنعتی قرار گرفت تا نان مورد نیاز برای عرضه در سوپرمارکت ها را تامین کنند.

وی همچنین با اشاره به وجود چهار هزار و ۶۹۰ نانوایی در استان اضافه کرد: از این تعداد، چهار هزار و ۴۹۹ واحد مجهز به کارت‌خوان جدید شده‌اند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: از ابتدای مهرماه امسال با هدف بهبود خدمت رسانی به شهروندان، برای برخی از نانوایان استان پیامک اخطار ارسال شده که تعداد این پیامک ها به پنج هزار و ۷۶۰ مورد می‌رسد.

وی با اشاره به تشدید بازرسی‌ها در حوزه آرد و نان با اختصاص ۲۰ اکیپ ویژه افزود: هفته گذشته، یک هزار و ۵۰۲ مورد بازرسی در این حوزه صورت گرفته و ۱۵۶ پرونده تخلف به ارزش ۶۹۸ میلیون ریال نیز تشکیل شده است.

کرمی تاکید کرد: همه نانوایی‌ها طبق روال معمول فعال و نان مورد نیاز مردم روزانه عرضه می‌شود البته طرح‌های هوشمندسازی توزیع آرد و فروش نان به کمک آمده تا توزیع آرد و نان به صورت هدفمند صورت گیرد.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی در پایان از مردم خواست از خریدهای هیجانی و بیش از حد نیاز و احتکار خانگی، مصارف دامی و فروش به سوپرمارکت ها خودداری کرده و هر گونه شکایت و مطالبات خود را از طریق شماره تلفن‌های ۱۲۴ و ۱۸۶۶ برای رسیدگی سریعتر مسوولان اطلاع دهند.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید