06:55|یکشنبه, تیر 31 ,1403
تاریخ انتشار: 09 تیر 1401 - 13:00
کد خبر: 18012

پرواز مستقیم ارومیه - اربیل در فرودگاه بین المللی شهید باکری برقرار شد

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی گفت: ارتباط هوایی این استان با اربیل عراق از طریق فرودگاه بین المللی شهید باکری ارومیه برقرار شده و نخستین پرواز نیز ۱۳ تیر ماه جاری انجام می‌شود.
پرواز مستقیم ارومیه - اربیل در فرودگاه بین المللی شهید باکری برقرار شد

به گزارش پایگاه خبری باریش نیوز، محمد علی نائل قراملکی، مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی اظهار کرد: در جریان سفر استاندار اربیل اقلیم کردستان عراق به آذربایجان‌غربی یکی از بندهای تفاهم‌نامه، برقراری پرواز مستقیم بین ارومیه - اربیل بود که این مهم با توجه به ظرفیت‌های بالای استان برای توسعه صنعت، تجارت و گردشگری، در اولویت قرار گرفت و عملیاتی شد.  

وی اظهار کرد: برقراری پرواز مستقیم فرودگاه ارومیه - اربیل یکی از مطالبات مردم استان آذربایجان غربی است و با توجه به پیگیری‌ها و هماهنگی‌های صورت گرفته پروازهای فوق از ۱۳ تیر ماه سال جاری برقرار است.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی ادامه داد: این پروازها هر هفته در روزهای دوشنبه توسط شرکت هواپیمایی پویا انجام می‌شود و در ساعت ۱۰ از فرودگاه شهید باکری ارومیه به مقصد اربیل و پرواز برگشت نیز در همان روز ساعت ۱۲ ظهر از فرودگاه اربیل انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: با راه‌اندازی این پرواز زمینه برای رشد و شکوفایی صنعت، تجارت و گردشگری و پل ارتباطی بین دو استان فراهم می‌شود و در صورت استقبال مردم آذربایجان‌غربی از پرواز فوق، تعداد پروازها افزایش خواهد یافت.

منبع: ایرنا

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید