20:06|یکشنبه, تیر 24 ,1403
تاریخ انتشار: 07 خرداد 1401 - 09:58
کد خبر: 17922
در خطبه‌های آئین عبادی و سیاسی نماز جمعه ارومیه مطرح شد:

قوای سه گانه باید سخنان رهبری را تکلیف خود قرار دهند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: قوای سه گانه باید سخنان رهبری را تکلیف خود قرار دهند و در پی عمل به مطالبات رهبری باشند.
قوای سه گانه باید سخنان رهبری را تکلیف خود قرار دهند

به گزارش پایگاه خبری باریش نیوز، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران ارومیه با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در جمع نمایندگان مجلس اظهار کرد: دولت و مجلس باید نقش خود را به خوبی ایفا کرده آسیب‌ها را شناسایی و مشکلات مردم را حل کنند.
 

وی با اشاره به اینکه قوای ۳ گانه باید مطیع امر رهبر باشند، یادآور شد: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند ساده زیستی، مسئولیت پذیری، مردمی بودن، اجتناب از فساد و تبعیض و پرهیز از گرو کشی باید ویژگی نمایندگان مجلس باشد.
 

حجت الاسلام قریشی با تاکید بر اینکه انقلابی بودن و انقلابی ماندن از فرمایشات مهم مقام معظم رهبری در این دیدار بود که همه ما باید در عمل به آنها، همه توان خود را به کار بگیریم، افزود: پرهیز از دخالت نمایندگان در انتصاب‌ها از جمله دیگر تأکیدات رهبر معظم انقلاب بود که باید همه ما مسؤولان در این باره نیز فرمایشات معظم له را سرلوحه کار خود قرار دهیم.
 

امام جمعه ارومیه در ادامه با اشاره به سفر رئیس جمهور به آذربایجان غربی عنوان کرد: در سفر ریاست جمهوری مصوبات خوبی تصویب شد که با تزریق به موقع اعتبارات مصوب ریاست جمهوری مقدمه توسعه استان فراهم شود.
 

وی با اشاره به اینکه سفر ریاست جمهوری هم از لحاظ ظاهری و باطنی مورد تقدیر است، خاطر نشان کرد: با تزریق اعتباراتی که در این سفر مصوب شد تا حد بسیار خوبی مشکلات استان برطرف و موجب رونق اقتصادی استان خواهد شد.
 

حجت الاسلام قریشی تصریح کرد: سخاوت و پرکاری دولت مردان نشان از این است که دولت انقلابی با تمام توان در پی حل مشکلات مردم است.
 

وی اضافه کرد: سفر استانی هفته گذشته به آذربایجان غربی با حضور رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت، گامی بلند برای توسعه آذربایجان غربی به شمار می‌رود که امیدواریم برکات آن، هرچه زودتر در استان ظاهر شود.
 

امام جمعه ارومیه گفت: نبود تشریفات و ریخت و پاش در جلسات و پذیرایی بسیار ساده، پرهیز از تبلیغات محیطی، حضور رئیس جمهور در بین مردم، اجازه ندادن به پرواز بالگرد به منظور شنیدن حرف مردم، تاکید بر شنیدن سخنان مردم در مسیر جلسات از جمله شاخصه‌های متمایز سفر آیت الله رئیسی به آذربایجان غربی بود.
 

وی همچنین با تسلیت سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) اظهار کرد: توجه به سیره و منش و رفتار حضرت امام صادق (ع) باید در دستور کار همه مردم و مسئولان قرار گیرد.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید