21:02|جمعه, خرداد 06 ,1401
تاریخ انتشار: 31 فروردین 1401 - 13:46
کد خبر: 17837
وزیر میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی:

بارگاه شمس تبریزی در خوی احداث و تكمیل می‌شود

وزیر میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی گفت: احداث و تکمیل مقبره شمس در دستور کار قرار می گیرد.
بارگاه شمس تبریزی در خوی احداث و تكمیل می‌شود

به گزارش پایگاه خبری باریش نیوز، عزت الله ضرغامی در دیدار با نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس اظهار کرد: مقبره شمس تبریزی ظرفیت آن را دارد که گردشگران و علاقمندان را  به سمت خوی جذب کند.
 

وی تصریح کرد: اولویت وزارتخانه، توسعه گردشگری براساس میراث فرهنگی ارزشمندی است که در سراسر کشور وجود دارد و احیا و ساخت بارگاه شمس در خوی می تواند در توسعه گردشگری اثر گذار باشد که در این راستا احداث و تکمیل  مقبره شمس در دستور کار قرار می گیرد. 
 

عادل نجف زاده، نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس نیز در این دیدار خواست تا احداث و تکمیل مقبره شمس تبریزی در اولویت کارهای این وزارتخانه قرار گیرد.
 

وی با بیان اینکه مقبره شمس تبریزی بعنوان میعادگاه عاشقان شمس و مولانا از سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته است، تصریح کرد : متاسفانه در طول سال های اخیر بخاطر مدیریت ضعیف صورت گرفته در تولیت شمس کار ساخت بارگاه شمس به سرانجام و نتیجه ای نرسیده است.
 

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس افزود : وضعیت فعلی مقبره شمس در شان این عارف والامقام که شهرت جهانی دارد نیست. 
 

در ادامه نماینده مردم خوی و چایپاره به نمایندگی از طرف مردم ایران و بعنوان رییس گروه دوستی ایران و ترکیه لوح سپاس و مراتب قدردانی گردشگران و مسافران نوروزی  بخاطر خدمات جهادی و  ارزشمند مجموعه وزارت میراث فرهنگی در ایام تعطیلات نوروزی امسال را  به عزت الله ضرغامی اعطا کرد.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید