02:55|دوشنبه, فروردین 27 ,1403
تاریخ انتشار: 21 فروردین 1401 - 09:33
کد خبر: 17806

بازدید بیش از ۱۶۳هزار نفر از جاذبه های تاریخی و گردشگری مهاباد

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهاباد گفت: بیش از ۱۶۳ هزار نفراز جاذبه های تاریخی و گردشگری شهرستان طی تعطیلات نوروزی بازدید کردند.
بازدید بیش از ۱۶۳هزار نفر از جاذبه های تاریخی و گردشگری مهاباد

به گزارش سرویس اجتماعی باریش نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی، ناصر صدفی با اشاره به بازدید ۱۶۳ هزار و ۳۳ نفر از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری مهاباد در ایام تعطیلات نوروزی افزود: در این ایام ۲۵ هزار و ۲۰۰نفر از غار سهولان، ۸۸۵۵ نفر از کانی برازان و ۶۷۶ نفر از موزه ( مردم شناسی و مفاخر) شهرستان بازدید نمودند.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۲۰۰ قلم انواع اشیای فرهنگی - تاریخی و مطالعاتی در موزه مردم شناسی این شهرستان برای بازدید عموم نگهداری می‌شود، گفت: موزه مردم شناسی با هدف حفظ هویت قومی و آشنایی با آداب و رسوم، نوع پوشاک بومی و ابزار آلاتی که در گذشته در زندگی روزمره مورد استفاده قرار گرفته بنا شده است.

صدفی ادامه داد: : ۶۱۰۵ نفر روز نیز در این ایام در واحدهای اقامتی مهاباد مستقر شدند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهاباد با بیان اهمیت حفظ و صیانت از آثار فرهنگی و تاریخی تاکید کرد: آذربایجان غربی و به تبع آن مهاباد به واسط پیشینه تاریخی و فرهنگی بسیار غنی، آثار و محوطه‌های تاریخی-فرهنگی بسیاری  را در خود جای داده است که ضروری است از آنها صیانت کرده و برای آیندگان حفظ شود.
 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید