20:46|جمعه, خرداد 06 ,1401
تاریخ انتشار: 28 اسفند 1400 - 13:42
کد خبر: 17786
در خطبه‌های آئین عبادی و سیاسی نماز جمعه ارومیه مطرح شد:

ساماندهی ورودی شهرهای استان آذربایجان غربی در نوروز مورد توجه مدیریت شهری باشد

امام جمعه ارومیه گفت: مدیران حوزه شهری باید دقت کنند ورودی شهرها به صورت مناسب مدیریت شده و از تجمیع زباله و نخاله در ورودی‌ها جلوگیری تا میهمانان نوروزی شاهد جلوه زشت شهرها نباشد
ساماندهی ورودی شهرهای استان آذربایجان غربی در نوروز مورد توجه مدیریت شهری باشد

به گزارش پایگاه خبری باریش نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های آخرین نماز جمعه ارومیه در سال 1400 با تبریک نیمه شعبان اظهار داشت: جان‌فشانی و از خود گذشتگی نیروهای امنیتی که به حق عنوان سربازان گمنام امام زمان(عج) را دارند، در شناسایی و خنثی سازی مفسدین و تیم‌های تروریستی قابل تقدیر است و امیدواریم این تلاش‌ها ذخیره آخرت برای سربازان گمنام امام زمان(عج) باشد.

وی با اشاره به رحلت آیت‌الله علوی گرگانی نیز گفت: ایشان به عنوان یاور رهبر انقلاب و نظام اسلامی بودند و امیدواریم روح پاکشان مورد مغفرت الهی قرار گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، ضمن محکومیت اقدام وحشیانه عربستان در کشتار شیعیان و سر بریدن آن‌ها، تاکید کرد: این اقدام وحشیانه با سکوت مدعیان حقوق بشر همراه شده است. سازمان ملل و اذناب آمریکا در برابر کشته شدن یک اروپایی آن همه داد و بیداد راه می‌اندازند، اما در برابر اعدام دسته جمعی و جنایت جنگی رژیم عربستان سکوت کردند.

وی ادامه داد: شهادت چندین نفر در بمب‌گذاری پاکستان، جنایات بحرین، یمن و سوریه همگی با سکوت مدعیان همراه بود که این موضوعات نشانگر حقانیت بیانات رهبر انقلاب در خصوص وحشی گری ذات غرب است.

قریشی همچنین با اشاره به آزادی نازنین زاغری پس از زندان 5 ساله گفت: آزادی این جاسوس انگلیسی، با تخلیه کامل اطلاعاتی و دستگیری 50 جاسوس دیگر با استفاده از اعترافات وی، قدرت نظام جمهوری اسلامی را نشان داد که در قابل این آزادی مبالغ بلوکه شده توسط انگلیس را آزاد کرد.

امام جمعه ارومیه اقدام مقتدرانه سپاه در موشکباران پایگاه رژیم صهیونیستی در اربیل عراق را نشانه دقت نیروهای امنیتی ایران اسلامی دانست و بیان کرد: این واکنش مقتدرانه، قدرت و عظمت نیروهای مسلح را به نمایش گذاشت. جمهوری اسلامی ایران در برابر کوچک‌ترین اقدام خبیثانه دشمن با قدرت وارد می‌شود و بنا به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، هر ضربه آن‌ها با ده ضربه پاسخ داده می‌شود.

 قریشی ابراز داشت: افراد مزدوری که موشک را مساوی با تحریم و افزایش مشکلات می‌دانستند و هم اکنون نیز برخی بر این تفکر هستند باید این قدرت نظامی در سایه رهبر انقلاب را ببینند و بفهمند که قدرت دفاعی و موشکی کشورمان عامل اقتدار و عزت ماست.

وی افزود: ترس دشمن از اقتدار نظامی جمهوری اسلامی ایران باعث شده تا ناوهای آن‌ها حتی جرات نزدیکی به حریم آبی ما را نداشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی اظهار داشت: حقیقت ماجرا این است که اگر مدیریت جامعه در دستان رهبر مدیر، مدبر و دوراندیش نبود، مملکت ایران اسلامی و عزت و شرف مردممان در گذشته‌ها از بین رفته بود. باید افتخار کنیم که چنین رهبر مقتدری در راس امور است.

وی اضافه کرد: اقتدار امروز کشورمان در مذاکرات و التماس طرف مقابل برای مذاکره و امتیاز دادن، همگی نشات گرفته از حضور رهبر مقتدر و عارف در راس امورات کشور است.

 قریشی در بخش پایانی سخنان خود، با اشاره به فرارسیدن ایام نوروز، تصریح کرد: مدیران باید طوری مدیریت کنند که مراکز خدمات‌رسان و درمانی در تعطیلات و ایام نوروز به‌طور کامل پای کار باشند و مردم از این بابت اذیت نشوند.

وی خطاب به مدیران حوزه شهرداری نیز گفت: مدیران حوزه شهری باید دقت کنند که ورودی شهرها به صورت مناسب مدیریت شده و از تجمیع زباله و نخاله در ورودی‌ها جلوگیری شود تا میهمانان نوروزی شاهد جلوه زشت شهرها نباشند.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید