00:06|یکشنبه, خرداد 06 ,1403
تاریخ انتشار: 17 اسفند 1400 - 13:27
کد خبر: 17752
کارشناس سازمان هواشناسی آذربایجان‌غربی در گفت‌وگو با باریش:

آغاز بارش در نواحی مرکزی و جنوبی استان از فردا/پیش‌بینی آب‌گرفتگی معابر و اختلال در تردد

نقشه‌های هواشناسی بیانگر استقرار جوی نسبتا پایدار در امروز و نفوذ سامانه بارشی از فردا چهارشنبه 18 اسفند به استان است و آسمان امروز در اکثر مناطق استان به شکل صاف، گاهی افزایش ابر و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
آغاز بارش در نواحی مرکزی و جنوبی استان از فردا/پیش‌بینی آب‌گرفتگی معابر و اختلال در تردد

یاسر اشتاد، کارشناس سازمان هواشناسی آذربایجان‌غربی در گفت‌وگو با سرویس اجتماعی باریش‌نیوز، در مورد آخرین وضعیت آب و هوای استان اظهار کرد: بر اساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی، از روز چهارشنبه 18 اسفند شاهد ورود سامانه‌ای بارشی به سطح استان خواهیم بود که تا اوایل هفته آینده سبب ناپایداری‌هایی به شکل بارش برف و باران و وزش باد گاها شدید خواهد شد.

وی افزود: در پی بارش‌های پیش بینی شده و باتوجه به شدت بارش‌ها (به ویژه در نواحی مرکزی و جنوبی استان) احتمال آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن رودخانه‌ها و لغزندگی در جاده‌ها وجود خواهد داشت.
 
اشتاد ادامه داد: از نظر دمایی هم تا اواخر هفته جاری تغییرات چندان محسوسی روی نخواهد داد.

وی گفت: همچنین از هفته آینده با روند کاهشی دما در اغلب نقاط استان مواجه خواهیم شد.

کارشناس سازمان هواشناسی آذربایجان‌غربی در پایان به وضعیت دمایی هوا نیز اشاره نموده و تصریح کرد: در طی 24 ساعت گذشته شهرستان پلدشت 14 درجه گرمترین و سلماس با 5- درجه سردترین شهر استان و دمای هوای ارومیه در گرم‌ترین ساعات 7+ درجه و در سردترین ساعات 4- درجه سانتی گراد گزارش شده است.

 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید