20:23|جمعه, خرداد 06 ,1401
تاریخ انتشار: 16 اسفند 1400 - 13:22
کد خبر: 17747
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی عنوان کرد:

302 باب مدرسه حاشیه راههای آذربایجان غربی، زیرپوشش طرح ایمن سازی

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آذربایجان غربی از تحت پوشش بودن 302 باب مدرسه حاشیه راههای استان در قالب طرح های ایمن سازی خبر داد.
302 باب مدرسه حاشیه راههای آذربایجان غربی، زیرپوشش طرح ایمن سازی

ارسلان شکری با اشاره به اهداف اجرای طرح ایمن سازی مدارس واقع در حاشیه راهها اذعان داشت: فرهنگ سازی در خصوص بهبود وضعیت ایمنی عبور و مرور دانش آموزان این مارس، لزوم بازآموزی دانش آموزان و احیای محیط پیرامون این مدارس برای متمایز ساختن آنها از مهم ترین اهداف این طرح است که نهادینه کردن آن نیازمند مشارکت همگانی و ارائه آموزش های مستمر به دانش آموزان است.

وی یادآور شد: ایمن سازی فیزیکی مدارس در 3 بخش شامل آموزش، تجهیز مدرسه به وسایل ایمنی و ایمن سازی فیزیکی مدارس در قالب نصب تابلو و چراغ چشمک زن در مقابل مدارس، ایجاد خط کشی های لازم بر کف جاده وترمیم آسفالت به مرحله اجرا می رسد.

وی اعلام کرد: امسال در بخش ایمن سازی فیزیکی، در 62 باب مدرسه تحت پوشش نسبت به نصب تابلوهای ایمنی آشکارکننده و حاوی پیام های هشداری و در 56 باب مدرسه نیز عملیات خط کشی جهت عبور و مرور ایمن دانش آموزان انجام شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آذربایجان غربی تعداد کل دانش آموزان مدارس حاشیه راهها را 45919 نفر عنوان و اظهار کرد: با توجه به اینکه یکی از گروههای کاربران آسیب پذیر راهها، دانش آموزان مدارس حاشیه راهها هستند بدین جهت برای افزایش ایمنی مدارس حاشیه راههای استان، کارشناسان ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی نسبت به بازدید و انجام مطالعات فنی مهندسی اقدام و مطابق معیارهای فنی ، مدارس را به منظور ایمن سازی اولویت بندی نمودند چراکه نقش آموزش در یادگیری نکات ایمنی و قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
 
 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید