19:16|جمعه, خرداد 06 ,1401
تاریخ انتشار: 08 اسفند 1400 - 12:14
کد خبر: 17709
مدیر کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی اعلام کرد:

تردد یک میلیون وسیله نقلیه در جاده‌های آذربایجان‌غربی

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی از تردد ورودی یک میلیون و ۱۷۰ هزار وسیله نقلیه طی بهمن ماه امسال در استان خبر داد.
تردد یک میلیون وسیله نقلیه در جاده‌های آذربایجان‌غربی

ارسلان شکری، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌غربی در گفت وگو با سرویس اجتماعی باریش نیوز اظهار کرد: در بهمن ماه سال جاری شاهد تردد ورودی بالغ بر یک میلیون و ۱۷۰ هزار وسایل نقلیه به استان و تردد خروجی افزون بر یک میلیون و ۱۶۰ هزار وسایل نقلیه از استان بوده ایم.

وی همچنین از افزایش نزدیک به ۲.۵ برابری تردد در محور ارومیه - مهاباد در بهمن ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: طبق آمار مرکز مدیریت راههای این اداره کل در بهمن ماه سال جاری بالغ بر ۴۷۲ هزار وسیله نقلیه در محور ارومیه - مهاباد تردد کرده اند که نسبت به مدت زمان سال قبل ۲۴۴.۷۱ درصد رشد را نشان می‌دهد.

شکری افزود: سهم وسایل نقلیه سنگین متردد از محور ارومیه - مهاباد نسبت به کل وسایل نقلیه ۷ درصد بوده و میانگین سرعت متوسط وسایل نقلیه که در بهمن ماه سال جاری از این محور تردد کردند ۸۰.۳۶ کیلومتر بر ساعت ثبت شده است.

وی یادآور شد: بیشترین تردد ثبت شده وسایل نقلیه در بهمن ماه سال جاری نیز متعلق به همین محور بوده و محور مهاباد - ارومیه و محور ارومیه - تبریز در جایگاه‌های بعدی قرار گرفته اند.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید