01:21|یکشنبه, تیر 24 ,1403
تاریخ انتشار: 23 دی 1400 - 12:34
کد خبر: 17483
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی:

بزودی سامانه جامع حمل و نقل بین المللی برای استفاده شرکت‌های حمل و نقل بین المللی استان به بهره‌برداری می‌رسد

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی از تکمیل و بهره‌برداری سامانه جامع حمل و نقل بین المللی جهت استفاده شرکت‌های حمل و نقل بین المللی استان هم زمان با سراسر کشور خبر داد.
بزودی سامانه جامع حمل و نقل بین المللی برای استفاده شرکت‌های حمل و نقل بین المللی استان به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش پایگاه خبری باریش نیوز، فروغ فاریابی معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای و با توجه به تکمیل سامانه جامع حمل و نقل بین‌المللی و ضرورت استفاده شرکت‌های حمل و نقل بین المللی برای ثبت سفرهای بین‌المللی و صدور راهنامه ایرانی و همچنین ثبت اطلاعات سفرها با راهنامه‌های خارجی از این سامانه لازم است هم زمان با سراسر کشور شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی استان نیز از تاریخی که متعاقبا اعلام خواهد شد از سامانه جانع حمل ونقل بین المللی استفاده نمایند.

وی با اشاره به ویژگی‌های این سامانه افزود: اطلاعات سفرهای بین المللی با راهنامه ایرانی باید قبل از حرکت ناوگان در این سامانه ثبت شده و در غیر این صورت مشمول تخلف حمل بدون سند می‌شود و نیز قبل از خروج ناوگان از مرز خروجی ( پایانه‌های مرزی) باید اقدام به ثبت شماره کوتاژ اظهارنامه ( پروانه سبز ) گمرکی شود.

فاریابی اظهار داشت: اطلاعات راهنامه‌های خارجی باید قبل از رسیدن ناوگان به مرزهای ورودی ( پایانه های مرزی ) در سامانه ثبت و شماره کوتاژ اظهارنامه ( پروانه سبز ) گمرکی این سفرها در پایانه مرزی و قبل از صدور پروانه تردد حتما در سامانه ثبت گردد.

وی ادامه داد: برای کلیه ترددهای ناوگان از پایانه‌های مرزی نیاز به ثبت سفر بوده و مجوزهای لازم برای ورود ناوگان خالی به کشور نیز در سامانه درخواست و توسط سازمان رسیدگی خواهد شد و همچنین کلیه مجوزهای بارگیری، تغییر مسیر ناوگان، راننده و ناوگان غیر تحت پوشش از طریق سامانه درخواست و بررسی می‌گردد.

وی گفت: به منظور آشنایی با سامانه جامع حمل و نقل بین المللی جلسه حضوری پرسش و پاسخ و آموزش با حضور روسا و نمایندگان شرکت‌های حمل و نقل بین المللی استان و حضور نمایندگان و کارشناسان سازمان در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ در محل سالن آمفی تئاتر اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای آذربایجان غربی برگزار گردید.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید