15:25|شنبه, آذر 11 ,1402
تاریخ انتشار: 06 آبان 1400 - 12:38
کد خبر: 17129
یادداشت:

آسفالت نامناسب؛ معضلی بزرگ و فراموش شده در کلانشهر ارومیه

سالهاست شهروندان ارومیه ای در از آسفالت‌های نامناسب و چند تکه و همچنین زیرساخت نامناسب شهر گلایه دارند و انگار گوش شنوایی جهت رسیدگی به این نارضایتی ها وجود ندارد.
آسفالت نامناسب؛ معضلی بزرگ و فراموش شده در کلانشهر ارومیه

سرویس اجتماعی باریش نیوز، این روزها حال آسفالت خیابان های شهر ارومیه که از کلانشهر بودن فقط نام آن را با خود یدک می کشد خوب نیست و معضل چاله چوله خیابان ها و معابر این شهر مردم را باچالش های جدی مواجه کرده است.

شهروندان اظهار دارند که، هنگام رانندگی در خیابان های ارومیه خودرو و سرنشینان آن گویی در حال موج سواری هستند و آنقدر بالا و پایین می‌پرند که از جلوبندی و کمک‌های ماشین چیزی باقی نمی‌ماند.

در این میان علاوه بر نا مناسب بودن وضعیت آسفالت خیابان ها، سرعت گیر های فرسوده و غیر استاندارد زیادی را می توان در سطح شهر مشاهده کرد که همواره باعث خسارت وارد کردن به خودروهای شهروندان می شود و با توجه به رسانه ای شدن این مسئله بصورت مکرر اما متاسفانه تا کنون هیچ گونه تدبیری برای رفع این معضل در سطح شهر از سوی مسئولان شهری نشده است.

در حالی که وضعیت معابر شهری یکی از عوامل موثر بر کیفیت زندگی شهروندان و همچنین یکی از شاخص‌های رضایت از عملکرد شهرداری‌ها محسوب می‌شود، اما طی سال‌های اخیر مشکلات متعددی دست‌ به‌ دست هم داده‌اند تا وضعیت نامناسب آسفالت خیابان‌ها و معابر در ارومیه به یک معضل ناتمام و همیشگی تبدیل شده و روزبه ‌روز به وخامت این مسئله افزوده شود.

براساس گفته بسیاری از شهروندان، مگر مسوولان در این شهر رفت و آمد نمی‌کنند و وضع نامناسب آسفالت معابر و کوچه‌های شهر را نمی‌ببنند؛چرا کار و اقدام موثری دراین زمینه انجام نمی‌دهند؟!

سخن آخر اینکه، آسفالت معابر و خیابان‌ها یکی از نیازها و ضرورت‌های عمرانی یک شهر محسوب می‌شود که نمی‌توان با هیچ بهانه‌ای این امر ضروری را به فراموشی سپرد و از آنجایی که کیفیت معابر شهری یکی از عوامل مؤثر بر زندگی شهروندان و یکی از شاخصه‌های اصلی در زمینه رضایت از عملکرد مدیریت شهری محسوب می‌شود، ضرورت دارد که مسئولان شهری در ارومیه  فرصت را غنیمت بشمارند و در شرایطی که بسیاری از شهروندان نسبت به عملکرد آنها در زمینه خدمات شهری اعتراض دارند، با رفع این مشکل به دنبال کسب رضایت و آسایش شهروندان باشد. 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید