20:23|یکشنبه, آذر 12 ,1402
تاریخ انتشار: 10 شهریور 1400 - 10:44
کد خبر: 16865
یادداشت:

تعداد مراکز تست کرونا پاسخگوی مراجعین نیست

با توجه به افزایش سرسام آور آمار مبتلایان در ارومیه و نگرانی مردم از سلامت جان خود و خانواده‌هایشان، تعداد مراجعین به مراکز تست کرونا به شدت افزایش یافته و این امر مشکلاتی را با خود در پی دارد.
تعداد مراکز تست کرونا پاسخگوی مراجعین نیست

سرویس اجتماعی باریش نیوز، آنچه کرونا در زمان شیوع و گسترشش برای مردم رقم زده به کابوسی می ماند که سیاهیش گریبان همه را گرفته. این ویروس منحوس تمام اقشار جامعه را در خود بلعیده و گویی در این امر سیری ناپذیر است. در این چنین شرایطی که مردم خواسته یا ناخواسته با این ویروس درگیرند و نگرانی های ابتلا به کرونا افزایش یافته، مراکز تست کرونا با مشکلاتی روبه‌رو شده است.

این مراکز با تعداد تست محدود در طول روز روبه‌رو هستند و توانایی تست گیری به صورت نامحدود را ندارند و با توجه به افزایش متقاضیان، نارضایتی هایی در این امر صورت گرفته که نیازمند پیگیری است. آنچه در این بین اتفاق می افتد این است که کیت های تست کرونا در بازار و داروخانه ها به فروش می رود و در مراکز به پایان می رسد. این امر پارادوکسی دردناک از چندگانگی های ستاد مقابله با کروناست که بعد از گذران دو سال و از سر گذراندن پنج موج کرونایی، توانایی ایجاد یک پارچگی لازم را در مراکز خود ندارند.

از سویی ازدحام زیاد مردم در مقابل این مراکز برای انجام تست امری مغایر با شکست شیوع کروناست که این روزها به کثرت شاهد آن هستیم. در میان این ازدحام ها شاهد مردم ناقل و سالم هستیم و همین موضوع به شیوع هرچه بیشتر این بیماری دامن می زند.

به علاوه مراجعین این مراکز فقط برای انجام تست پی سی آر مراجعه نمی کنند. در میان این مراجعین کسانی هستند که از تاخیر ثبت پاسخ آزمایش خود در سایت علوم پزشکی به ستوه آمده اند و برای اطلاع از پاسخ تست به این مراکز مراجعه می کنند فارغ از این موضوع که در این مراکز از پاسخ تست آن ها خبری نیست.

در پایان روی سخن با مسئولینی است که چشم بر نگرانی های مردم بسته اند و فراموش کرده اند برای خدمت به مردم و تسهیل اموراتشان پشت میزها نشسته اند، امید که با افزایش مراکز تست پی سی آر از این ازدحام ها جلوگیری کرده و اهمیت بیشتری برای جان مردم قائل شوند.

 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید