18:25|شنبه, خرداد 05 ,1403
تاریخ انتشار: 07 شهریور 1400 - 12:22
کد خبر: 16845

پرداخت خسارت 110 میلیارد ریالی توسط بیمه ایران استان آذربایجان غربی

بیمه ایران استان آذربایجان غربی خسارت 110 میلیاردی آتش سوزی سردخانه قزل آلما کشاورز را پرداخت کرد.
پرداخت خسارت 110 میلیارد ریالی توسط بیمه ایران استان آذربایجان غربی

به گزارش پایگاه خبری باریش نیوز به نقل از روابط عمومی بیمه ایران استان آذربایجان غربی 1400 در جلسه ای با حضور دکتر شهریاری استاندار محترم آذربایجان غربی، صادقی معاون اقتصادی استانداری و شجاع مدیر کل بیمه ایران استان آذربایجان غربی در استانداری چک 110 میلیارد ریالی خسارت این حادثه به بیمه گذار تقدیم شد.

شجاع مدیر کل بیمه ایران استان آذربایجان غربی در ابتدا این جلسه با ارائه گزارشی از عملکرد صنعت بیمه و بیمه ایران گفت: هیچ فعالیتی در دنیا اعم از تولیدی، اقتصادی و تجاری و حمل و نقل و سایر فعالیت هایی که وجود دارد بدون بیمه معنی نداشته و یکی از شاخص های پیشرفت هر کشوری رشد صنعت بیمه در آن کشور و تحت پوشش قراردادن مردم توسط بیمه می باشد.

وی در ادامه به نقش بیمه های زندگی و اقتصاد کشور اشاره کرد و افزود: یکی از مهمترین اولویت ها در شرکت های بیمه بحث بیمه های زندگی است که از دو جهت به اقتصاد کشور ما کمک می کند، مورد اول اینکه از بدو تولد تا لحظه مرگ آحاد مردم را تحت پوشش قرار می دهد و هرگونه حوادث و اتفاقی را تحت پوشش قرار می دهد و مورد دیگر تجمیع حق بیمه ها و سرمایه گذاری در پروژه ها و زیر ساخت ها می باشد که در جهت رشد و شکوفائی اقتصادی کشور نقش بسیار بالائی را ایفا می کند.

شجاع در خصوص پرداخت خسارت و رضایت مشتریان افزود: معمولا بیمه گذاران به خصوص بیمه گذاران بخش خصوصی اموال و کالای خود را به قیمت روز واقعی بیمه نمی کنند و یا اینکه بدلیل افزایش قیمت نسبت به دریافت الحاقی افزایش سرمایه اقدام نمی کنند و این موضوع باعث می شود تا در زمان بروز حادثه و دریافت غرامت دچار کم بیمه گی شوند.

وی بیان کرد، بهترین زمان برای جلب  رضایت بیمه گذاران و همچنین مناسبت ترین روش برای بسط و گسترش فرهنگ بیمه هنگام رسیدگی و برآورد دقیق و منصفانه خسارت واقعی و پرداخت به موقع خسارت به زیاندیدگان می باشد که این امر جزوء اهداف و سیاست های اصلی شرکت بیمه ایران است.

شجاع با بیان اینکه میزان حق بیمه بیمه نامه های آتشسوزی با توجه به پوشش های موجود رقم بسیار پائینی است عنوان کرد : شرکت قزل آلما کشاورز با مبلغ 140 میلیون ریال پرداخت حق بیمه امروز چک 110 میلیارد ریالی دریافت می کند تا خسارت وارده به سرمایه اش جبران شود.
وی در خصوص موضوع کم بیمه گی خواستار رسیدگی استانداری محترم و ارسال بخشنامه به بنگاه های اقتصادی و کارخانجات تولیدی گردید و ضمن تقدیر و تشکر از استاندار محترم در جهت بیمه روستائیان خواستار تداوم و پوشش بیمه ای این قشر عزیز گردید.

در این جلسه دکتر شهریاری استاندار محترم آذربایجان غربی ضمن تقدیر و تشکراز  شرکت سهامی بیمه ایران و با اشاره به نقش بی بدیل و راهبری بیمه ایران در صنعت بیمه، بیمه ایران را تکیه گاهی مطمئن برای فعالیتهای اقتصادی کشور معرفی کرده و خواستار ایفای بیش از پیش نقش راهبری صنعت با ابداع و معرفی بیمه های جدید و مورد نیاز جامعه و همچنین معرفی خدمات بیمه و تشریح عملکرد صنعت بیمه جهت آگاهی مردم دعوت کرد.

 استاندار آذربایجان غربی همچنین با تشکر از مدیر کل و همکاران بیمه ایران در استان به جهت پرداخت به موقع خسارت در کمترین زمان ممکن  و راه اندازی و بهره برداری واحد فوق اظهار داشت: شرکت های بیمه از نهادهای مهم در بازار سرمایه اند که از طریق پذیرش ریسک های متنوع و همچنین تجهیز و تقویت منابع مالی برای سرمایه گذاری در بازار پول و سرمایه نقش موثری در توسعه اقتصادی کشور دارند.

دکتر شهریاری  افزود: اهمیت صنعت بیمه از آنجا مضاعف می شود که می توان ضمن این که این صنعت را به عنوان یکی از عمده ترین نهادهای توسعه یافتگی کشورها معرفی کرد، بلکه به واسطه نقش پشتیبانی که این صنعت برای سایر منابع ایفا می کند آن را به عنوان یکی از نمادهای توسعه یافتگی کشورها معرفی نمود.

احمدپور مدیر عامل شرکت قزل آلما کشاورز نیز در این جلسه ضمن قدردانی از مدیریت و همکاران و کارشناسان بیمه ایران اظهار داشت: هدف از انتخاب بیمه ایران به عنوان بیمه گر اعتماد و رضایتی است  که نسبت به بیمه ایران به عنوان یک شرکت بیمه دولتی با توان مالی بالا داشتیم و شرکت بیمه ایران اعتماد مارا با پرداخت سریع و به موقع خسارت جبران نمود که این امر باعث بازسازی سریع واحد جهت بهره برداری دوباره گردید

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید