21:19|سه شنبه, بهمن 18 ,1401
تاریخ انتشار: 24 مرداد 1400 - 12:53
کد خبر: 16774

صبح امروز؛ یک میلیون و ۱۱۰ هزار دُز واکسن کرونا وارد کشور شد

چهاردهمین محموله واکسن کرونا تهیه شده توسط جمعیت هلال احمر حاوی یک میلیون و ۱۱۰ هزار دُز واکسن، امروز یکشنبه ۲۴ مردادماه، در فرودگاه امام خمینی(ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.
صبح امروز؛ یک میلیون و ۱۱۰ هزار دُز واکسن کرونا وارد کشور شد

کریم همتی، رئیس جمعیت هلال‌احمر از واردات دومین محموله واکسن کرونا تهیه شده از سوی این جمعیت در یک هفته گذشته به کشور خبر داد و گفت: با واردات چهاردهمین محموله واکسن به کشور، هلال احمر هم تمام توان خود را برای تسریع در روند واکسیناسیون عمومی به کار گرفته و این روند ادامه دارد.
 

همتی چگونگی واردات واکسن به کشور را توسط جمعیت هلال احمر تشریح کرد و گفت: این جمعیت به دلیل ماهیت بین‌المللی‌ که عضوی از نهضت صلیب سرخ و هلال احمر به حساب می‌آید توانسته با کمک صلیب سرخ چین و حمایت دستگاه‌های مسئول در کشور، نسبت به عقد قرارداد و همچنین تعهدِ انجام قرارداد با شرکت تولیدکننده، برای تهیه‌ واکسن کرونا اقدام کند.
 

وی تصریح کرد: واردات واکسن از چین به ایران همچون گذشته توسط هلال احمر انجام و محموله دریافتی در فرودگاه امام خمینی(ره) در آخرین گام به نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تحویل داده می‌شود.
 

همتی با اعلام اینکه واردات واکسن از سوی هلال احمر همچنان ادامه دارد، تأکید کرد: در یک هفته گذشته، دو محموله واکسن و در مجموع تاکنون 14 محموله شامل 15 میلیون و 960 هزار دُز واکسن کرونا توسط 16 پرواز به کشور منتقل شده است.
 

رئیس هلال احمر با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر تأمین واکسن به هر شکل ممکن در کشور، افزود: جمعیت هلال احمر بنا بر رسالت خود و با تکیه بر منویات مقام معظم رهبری، در شرایط سخت بیماری کرونا در کنار مردم و کادر درمان ایستاده و تا واکسیناسیون کامل جامعه، واردات واکسن را ادامه خواهد داد.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید