06:50|شنبه, اسفند 05 ,1402
تاریخ انتشار: 23 مرداد 1400 - 09:51
کد خبر: 16761
در خطبه‌های آئین عبادی و سیاسی نماز جمعه ارومیه مطرح شد:

انتخاب بهترین شخص جهت تصدی شهرداری در اولویت شورای شهر قرار گیرد

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: شورای شهر باید کسی را برای کرسی شهردار انتخاب کنند که دین‌دار و خدا ترس باشد.
انتخاب بهترین شخص جهت تصدی شهرداری در اولویت شورای شهر قرار گیرد

به گزارش سرویس سیاسی باریش‌نیوز، حجت الاسلام سید مهدی قریشی، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه، در خطبه‌های آئین عبادی و سیاسی نماز جمعه 22 مرداد با بیان اینکه مردم و مسئولان باید مواظب باشند تا با سخنان برخی افراد امنیت را به خطر نیندازند در ارومیه گفت: باید بدانیم همه چیز در سایه امنیت به وجود می‌آید و کسانی که امنیت را زیر سوال می‌برد، مصالح مسلمانان را مدنظر ندارد و بنابر این باید از امنیت مواظبت کرد.

وی با بیان اینکه شورای شهر باید در سریع‌ترین زمان شهردار را انتخاب کنند افزود: شورای شهر باید کسی را برای کرسی شهردار انتخاب کنند که دین‌دار و خدا ترس باشد زیرا کسی که ترس از خدا نداشته باشد شایسته شهردار شدن نیست.

امام جمعه ارومیه بیان کرد: تقوا و خدا ترسی مهم‌ترین راه و وسیله برای رسیدن به اهداف الهی است که متاسفانه تقوای الهی در برخی مدیریت‌ها رو به فراموشی رفته است.

وی خاطرنشان کرد: اگر تمام امکانات برای مدیریت شهری در اختیار مسئولان باشد اما تقوا و خداترسی نباشد در انجام وظایف خدمت به مردم شکست خواهند خورد.

قریشی تاکید کرد: بنابر این شورای شهر از گذشته درس عبرت بگیرند و بهترین شخص را انتخاب کنند تا مشکلات شهر به درستی مدیریت شود.
وی خاطرنشان کرد: همچنین از افراد پاکدست و متدین در امور و مسئولیت‌ها استفاده کنند نه اینکه معیار انتخاب مسئولان فامیلی و حزبی باشد.

نماینده ولی‌ فقیه در استان آذربایجان‌ غربی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر اساس دین بوده و به خاطر همین مسئله امام حسین (ع) به شهادت رسیده و باید بیش از پیش در جامعه ما مورد توجه قرار گیرد، عنوان کرد: مسئله امر به معروف و نهی از منکر از واجبات دین بوده و باید مورد توجه قرار گیرد زیرا دشمنان درصدد هستند که امر به معروف و نهی از منکر از جامعه را حذف کنند.

 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید