21:57|جمعه, اسفند 11 ,1402
تاریخ انتشار: 21 مرداد 1400 - 12:02
کد خبر: 16756
مدیرکل امور دارویی سازمان غذا و دارو خبر داد

سرم و رمدسیویر مورد نیاز تامین شد

مدیرکل امور دارویی سازمان غذا و دارو گفت: متأسفانه حدود دو هفته‌ای است که شیب بیماری کرونا صعودی بوده و ما با توجه به میزان مصرف دارو این موضوع را متوجه می‌شویم.
سرم و رمدسیویر مورد نیاز تامین شد

سیدحیدر محمدی اظهار کرد: مصرف رمدسیویر در تیرماه ۶۰۰ هزار عدد بوده و در دو هفته اول مرداد به ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار عدد رسیده یعنی نسبت به دوره مشابه در همان ماه ۸ برابر افزایش مصرف داشته و هیچ سیستمی نمی‌تواند این را برنامه ریزی کند.

وی با بیان اینکه اولین محموله فاویپیراویر به تعداد ۵ میلیون عدد وارد کشور شد، گفت: همین مشکل برای سرم پیش آمد و یکی از سرم ساز‌های ما به مشکل برخورد. ۱۸ کانتینر سرم داریم که از ترکیه وارد کردیم، به تدریج از امروز در سراسر کشور توزیع می‌شود.
 
مدیرکل امور دارویی سازمان غذا و دارو گفت: شما می‌توانید ۳ تا ۶ ماه ذخیره استراتژیک داشته باشید، اگر مصرف نسبت به آن ۳ تا ۶ ماه یک دفعه ۱۰ برابر بشود همه آن در یک ماه مصرف می‌شود پس شما نمی‌توانید روی آن حساب کنید. 
 
دکتر محمدی افزود: ما ذخیره داشتیم که مصرف شد، همزمان واردات کردیم. واردات زمان می‌برد، تولید محدود است، ماده اولیه برای تولید محدود است و برنامه ریزی هم برای همین میزان تولید بود.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید