09:28|پنجشنبه, خرداد 18 ,1402
تاریخ انتشار: 22 تیر 1400 - 09:44
کد خبر: 16610
یادداشت:

موج پنجم کرونا نزدیک تر از همیشه / ویروس هزار چهره همچنان می تازد

این روزها با ورود نوع ویروس جهش یافته در بخش‌هایی از کشور بیانگر این نکته است که درصورت بی‌توجهی به پروتکل‌های موجود احتمال گسترش یکباره این نوع از ویروس و آغاز پیک پنجم در سراسر کشور و به دنبال آن ستان آذربایجان غربی وجود دارد و درصورتی که توجه به پروتکل‌های بهداشتی در محدوده‌های فعلی قرار داشته باشد این احتمال قوت بیشتری می گیرد.
موج پنجم کرونا نزدیک تر از همیشه / ویروس هزار چهره همچنان می تازد

سرویس اجتماعی باریش نیوز، آمارهای اخیر نشان می دهد اگر مردم و مسئولان برای مقابله با ویروس کرونا که ویروسی مرموز و خطرناک است کم کاری کنند عواقب خطرناکی خواهد داشت.دیگر هیچ فردی در این دنیا نیست که نام ویروس کرونا را نشنیده باشد و یا در زندگی روزمره خود ازترس ویروس کرونا منحوس با آن مبارزه نکند.

متاسفانه به خاطر کرونا در 16 ماه اخیر بسیاری از مشاغل و کسب و کارهای مردم ضربه خورده و مردم با مشکلات اقتصادی فراوانی دست و پنجه نرم می کنند اما از سوی دیگر شاهد مجاهدت های کادر درمان بوده ایم که سعی کردند در این روزهای بحران کرونا یاری رسان مردم باشند.

این روزها کافی است به نقاط مختلف شهر سر بزنید ازپاساژ گرفته تا بازار مرکزی شهر، از پارک تا مغازها. رفت و آمد در سطح شهر و حضور در اماکن شلوغ و پر تردد هنوز برای تعداد بی‌شماری از مردم عادی است و بدون داشتن کوچکترین ترسی از ابتلا به کرونا و گرفتار تخت بیمارستان شدن و آن هم در صورت اینکه تخت خالی برای بستری شدنشان پیدا شود، زندگی عادی خود را سپری می‌کنند.

خیابان‌ها و پیاده‌روها مملو از افرادی است که خطر درآغوش کشیدن کرونا را به جان می‌خرند؛ بازار هر ساعت شلوغ‌تر می‌شود، بساط دستفروشان هم در میان شلوغی بازار پهن شده به‌طوری که عصرها در هسته بازار خرید جای سوزن انداختن نیست، یک نفر ماسک زده و چند نفر دیگر ماسک نزده اند. نه خبری از رعایت پروتکل‌های بهداشتی است و نه رعایت فاصله فیزیکی.

اگر قرار باشد این ترددها و رفت و آمدهای درون شهری بدون ملاحظات بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی باشد، قطعاً وضعیت دوباره بحرانی خواهد شد. لذا، انتظار می‌رود که مردم بتوانند پروتکل‌های بهداشتی را که حالا همه با آنها آشنا هستند، به درستی رعایت کنند.

نکته آخر اینکه، شهروندان باید این نکته را در نظر داشته باشند که کم شدن محدودیت های اجتماعی بدین معنا نیست که دیگر کرونا تمام شده بلکه با ورود کرونای دلتا به کشور و سرعت انتقال بالای این ویروس باید بیشتر از هر زمانی خود را به رعایت پروتکل های بهداشتی ملزم نمایند.

 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید