21:48|جمعه, مرداد 21 ,1401
تاریخ انتشار: 19 تیر 1400 - 10:50
کد خبر: 16595
در خطبه‌های آئین عبادی و سیاسی نماز جمعه ارومیه مطرح شد:

لزوم فراهم کردن ازدواج آسان جوانان توسط دولت

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه به این مسئله که منتخب مردم برای ریاست جمهوری باید انتخاب مدیران شایسته را در اولویت کار خود قرار دهد و از سهم خواهی افراد دوری کرد،اشاره کرد و گفت: مقامات و رئیس جمهور منتخب مردم باید در انتخاب مدیران لایق و کاربلد دقت کافی داشته باشند.
لزوم فراهم کردن ازدواج آسان جوانان توسط دولت

به گزارش سرویس سیاسی باریش‌نیوز، حجت الاسلام سید مهدی قریشی، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه، در خطبه‌های آئین عبادی و سیاسی نماز جمعه 18 تیر در ارومیه گفت: باید مدیرانی انتخاب شوند که کار آمد، اهل تقوا، دین و شایسته سالاری باشند.

وی افزود: رئیس جمهور آینده باید مسئله گام دوم مطرح شده توسط رهبری را با جدیت دنبال کرده و به شعار سال نیز توجه کند.

وی در ادامه با اشاره به لزوم فراهم سازی زمینه ازدواج در جامعه اظهار داشت: والدین در مقابل مساله ازدواج جوانان موظف هستند که مقدمات ازدواج آسان را برای جوانان فراهم کنند.

حجت الاسلام قریشی با اشاره به اینکه وظیفه دولت این است که زمینه ازدواج آسان جوانان را فراهم سازد تاکید کرد: خیرانی که توانایی دارند نیز در این زمینه وارد عمل شوند تا مقدمات ازدواج جوانان را فراهم کنند.

امام جمعه ارومیه در ادامه با بیان اینکه، ناظران ذبح شرعی دقت و توجه کافی را در مورد ذبح حلال و بهداشتی در روز عید قربان داشته باشند اظهار داشت: ناظران ذبح شرعی مسئولیت نظارت بر رسیدن غذای طیب و طاهر به دست مصرف کننده را دارند بنابراین باید در این زمینه دقت کافی داشته باشند.

امام جمعه ارومیه با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همه آحاد مردم، مسئولان و رهبری جامعه است که خداوند در قرآن کریم به این وظیفه همگانی تأکید کرده است تصریح کرد: نخستین شاخصه امر به معروف و نهی از منکر نیت الهی در فریضتین است بنابراین نباید در مطالبه‌گری آبروریزی، غیبت، تهمت و افترا باشد.

وی با اشاره به اینکه در دین مبین اسلام خانواده محور آرامش است گفت: بنابراین باید با الگوگیری از زندگی اهل بیت (ع) زندگی مناسب در جامعه داشته باشیم تا به موفقیت‌های لازم برسیم.

حجت الاسلام قریشی تاکید کرد: حجاب از ضروریات دین مبین اسلام است و با بی‌حجابی مسئله اساس خانواده ضربه می‌بیند و مطرح شدن حجاب در اسلام برای دوام و اقتدار خانواده است.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید