01:43|شنبه, خرداد 07 ,1401
تاریخ انتشار: 01 تیر 1400 - 09:33
کد خبر: 16493
یادداشت:

نبود عزمی جدی برای حل مشکل ترافیک شهری در ارومیه

حل معضل ترافیک ارومیه عزمی جدی می‌خواهد که همه مسئولان شهری باید در آن سهیم باشند و از طرفی مردم باید آن را از شورای شهر منتخب مطالبه کنند، اگر شهر ارومیه قرار است در مسیر پیشرفت قرار گیرد باید حل معضل ترافیک به شیوه‌های نوین را در رأس امور خود قرار دهند.
نبود عزمی جدی برای حل مشکل ترافیک شهری در ارومیه

سرویس اجتماعی باریش نیوز، توسعه نامتوازن شهری بدون توجه به زیرساخت ها، نبود فرهنگ استفاده از خودرو شخصی، کم عرض بودن خیابان‌ها و عدم قدرت مانور شهرداری برای اجرای برخی طرح‌ها از مواردی است که به عنوان دلایل اصلی بروز معضل ترافیک مطرح است.
 

این روزها شهروندان ارومیه ای ساعت ها از وقت خود را در ترافیک هایی می گذرانند که در اکثر مناطق شهردر حال گسترش است و انگار مسئولان برای حل این معضل شهری راه حلی بنیادین ندارند.

 

وجود برخی از ادارات مرکزی در خیابان های کم عرض و مرکزی شهر از یک طرف و عدم ایجاد راه هایی به موازات خیابان های مرکزی از طرف دیگر سبب شده که بافت مرکزی شهر در بیشتر اوقات شبانه روز با گره ترافیکی مواجه باشد.

 

این ترافیک سبب کلافگی مردم شده و آن ها را ساعت ها گرفتار می کند بارها مسئولین وعده دادند که برای حل مشکلات ترافیک می خواهند راه حلی اساسی ارائه نمایند اما انگار این وعده ها تنها در روزهای انتخابات گرم است و پس از آن نیازهای مردم و شهر به دست فراموشی سپرده می شود. امید است که وعده های شورای منتخب نیز در حد شعار باقی نماند و بتوانند راه حلی اساسی برای حل معضل ترافیک ارائه دهند.

در کنار همه اینها عدم فضای کافی برای پارک خودرو و همینطور افزایش تعداد پارک‌های دوبل در خیابان‌های اصلی شهر، ترافیک‌های سنگینی در هسته مرکزی شهر ایجاد می‌کنند، و این مشکلات نه تنها در سال‌های گذشته از سوی مسئولان شهری حل نشده بلکه روز به روز با افزایش خودروها در سطح شهر جدی‌تر نیز شده است. 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید