09:42|پنجشنبه, خرداد 18 ,1402
تاریخ انتشار: 25 خرداد 1400 - 11:24
کد خبر: 16457

رای‌گیری در روز جمعه با دستور وزیر کشور آغاز می‌شود

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه این ستاد آمادگی کامل را برای برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ دارد، گفت: انتخابات، صبح جمعه با دستور وزیر کشور آغاز می‌شود.
رای‌گیری در روز جمعه با دستور وزیر کشور آغاز می‌شود

سید اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور با تشریح این موضوع که کار انتخابات در وزارت کشور از یک سال پیش در کشور آغاز شده است؛ گفت: ستاد انتخابات کشور با آمادگی کامل به دنبال برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد است.

وی تصریح کرد: ستاد انتخابات کشور با استفاده از فناوری‌های نوین در تجمیع و شمارش آراء در تلاش است نتایج را در سریعترین زمان به اطلاع عموم مردم ایران برساند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه روند رای گیری با دستور وزیر کشور در اول صبح جمعه آغاز می‌شود؛ گفت: بعد از دستور وزیر کشور، کار رای گیری در تمام شعب مستقر در سرتاسر کشور آغاز می‌شود و مجریان ما آماده اخذ رای از شهروندان عزیز کشورمان خواهند بود.

موسوی تصریح کرد: برای همه کشور انتخابات سراسری ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا برگزار خواهد شد و در ۶ استان انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و در ۴ استان انتخابات خبرگان رهبری را هم خواهیم داشت.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور همچنین گفت: احزار هویت افراد به صورت الکترونیکی انجام خواهد گرفت و به خاطر شیوع کرونا فرایند‌های اخذ رای هم با رعایت حداکثری شیوه نامه‌های بهداشتی خواهد بود.

موسوی در خصوص شمارش آراء هم گفت: در شعب اخذ رای صندوق‌ها بازگشایی و آرا شمارش و به وسیله دستگاه احراز هویت به بخشداری و فرمانداری و در نهایت به ستاد انتخابات ارسال می‌شود.

وی گفت: در انتخابات ریاست جمهوری، اطلاعات هم زمان به شورای نگهبان هم ارسال می‌شود و تجمیع بین شورای نگهبان و وزارت کشور انجام می‌گیرد و نتیجه به اطلاع مردم ایران اعلام خواهد شد.

موسوی تصریح کرد: چینش شعبه‌ها با انتخابات ریاست جمهوری، میان دوره‌ای خبرگان رهبری، مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی خواهد بود و طبق همین فرایند شمارش آراء و اعلام نتایج هم به همین ترتیب خواهد بود.

وی اضافه کرد: البته در برخی از مراکز استان‌ها به خاطر الکترونیکی بودن انتخابات، کار شمارش و اعلام نتایج سریعتر خواهد بود.

موسوی در پایان خاطرنشان کرد: امید داریم با مشارکت همگانی انتخابات سالم، قانونی و مشارکتی در جمعه هفته پیش رو در کشور داشته باشیم.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید