02:29|شنبه, آذر 13 ,1400
تاریخ انتشار: 17 خرداد 1400 - 09:12
کد خبر: 16400
دکتر رئیسی تاکید کرد:

توقف واکسیناسیون کرونا در کشور صحت ندارد

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: واکسیناسیون کرونا گروه‌های بعدی سنی به زمان دیگری موکول شد، اما توقف واکسیناسیون حرف درستی نیست.
توقف واکسیناسیون کرونا در کشور صحت ندارد

دکترعلیرضا رئیسی درباره اخباری مبنی بر توقف واکسیناسیون کرونا در ایران افزود: واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ و ۷۵ سال انجام شده و واکسیناسیون ۷۰ ساله‌ها در حال انجام است و تعدادی از جانبازان، سالمندان و معلولان را هم واکسینه کردیم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: قرار بود محموله‌ای شامل ۳ میلیون دوز واکسن وارد کشور شود و واکسیناسیون سرعت خوبی داشت، اما ورود این محموله با تاخیر مواجه شد و تصمیم گرفتیم به جای آغاز واکسیناسیون گروه سنی جدید، واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال را تکمیل کنیم و این گروه‌های سنی دوز اول و دوم واکسن را دریافت کنند.

رئیسی افزود: واکسیناسیون گروه‌های بعدی سنی موکول شد به زمانی که محموله واکسن وارد کشور شود و اینکه واکسیناسیون متوقف شده است حرف درستی نیست، اما واکسیناسیون سایر گروه‌های سنی تا ورود محموله واکسن انجام نمی‌شود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از صدور مجوز مصرف اضطراری واکسن ایرانی برکت خبر داد و گفت: خبر خوشی درباره واکسن ایرانی در راه است و ما فردا و پس فردا جلسه کمیته اخلاق در پژوهش و کمیته بالینی را داریم و بر اساس آخرین گزارش‌ها، واکسن‌های ایرانی از جمله برکت در فاز اول و دوم با روند خوبی پیش رفته‌اند.

رئیسی گفت: امیدواریم فردا مجوز مصرف اضطراری را برای واکسن برکت بگیریم و پس از آن می‌توانیم واکسیناسیون را با واکسن ایرانی شروع کنیم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: تا پایان هفته یک میلیون دوز واکسن ایرانی به دست ما خواهد رسید و بعد از آن واکسیناسیون با واکسن ایرانی آغاز خواهد شد.

رئیسی گفت: در تیر حداقل سه تا پنج میلیون و در مرداد ماه بالای ۱۰ میلیون دوز واکسن ایرانی به دست ما خواهد رسید و جای نگرانی نیست.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: واکسیناسیون کرونا در ایران متوقف نشده است و تا اطمینان از رسیدن محموله بعدی، گروه‌های پرخطر را واکسینه خواهیم کرد.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید